Linux'a Geçmek İstiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
İşsiz
Merhaba şuan Windows 7 işletim sistemini kullanıyorum, ancak kendimi linuxta da geliştirmek istiyorum. Bu yüzden virtual box ile slax sürümünü kurdum ancak virtual box ile girdiğimden bir hayli yavaştı. USB üzerinden boot ettim ve sistemi açtım. USB belleğim 5 okuma 3 yazma hızı olduğundan pek verim aldığım söylenemez.

Sizce ne yapmalıyım ? Dual boot mu yapmalıyım? Yoksa virtual box ile devam mı edeyim ? Yoksa güzel bir USB bellek alıp (3.0 destekli ancak bilgisayarım 2.0 destekliyor ama genede 2.0 flash'lara göre hızlı çalışıyormuş sanırım) öğrenmeye başlamalıyım.

Windows'dan vazgeçmek istemiyorum ilk geçiş aşamasında, zamanla alışırsam tek sistem kurarım belki.
Önerilerinizi bekliyorum birde hangi Linux dağıtımını kullanmamı önerirsiniz.

• Core 2 Duo P9700 işlemci 2,53GHz
  • 4GB DDR2 800Mhz bellek
  • 320 HDD
  • 1GB Nvidia Geforce 9600 Ekran kartı(512 Ayrılmış bellek)

Son düzenleyen: Moderatör:
Linux Mint dağıtımını önerebilirim. Windows içerisinde program kurar gibi kurulabiliyor Wubi adlı program sayesinde. Böylece başka işlem yapmadan yan yana iki işletim sistemini kullanabiliyorsun. Sanal makine içerisinde performans çok düşük oluyor. Böylesi daha mantıklı bence.

Linux Mint dağıtımını önerebilirim. Windows içerisinde program kurar gibi kurulabiliyor Wubi adlı program sayesinde. Böylece başka işlem yapmadan yan yana iki işletim sistemini kullanabiliyorsun. Sanal makine içerisinde performans çok düşük oluyor. Böylesi daha mantıklı bence.

Bu fikir çok mantıklı geldi, format atmak zorunda da kalmayacağım. Linux mint hakkında bir araştırma yaptım. Kendi sitesinde 4 tane link var. Anladığım kadarı ile masaüstü seçenekleri bunlar. Yeni başlayan biri olarak hangisini önerirsiniz ?
Download - Linux Mint

Ek olarak skype, raidcall konuşma programlarını çok sık kullanıyorum. Bu programları sorunsuz çalıştıracak bir linux arıyorum. Mint bunları kaldırır mı?
Birde league of legends'i bu işletim sistemlerinde oynayabilir miyim ?

Bu fikir çok mantıklı geldi, format atmak zorunda da kalmayacağım. Linux mint hakkında bir araştırma yaptım. Kendi sitesinde 4 tane link var. Anladığım kadarı ile masaüstü seçenekleri bunlar. Yeni başlayan biri olarak hangisini önerirsiniz ?
Download - Linux Mint

Ek olarak skype, raidcall konuşma programlarını çok sık kullanıyorum. Bu programları sorunsuz çalıştıracak bir linux arıyorum. Mint bunları kaldırır mı?
Birde league of legends'i bu işletim sistemlerinde oynayabilir miyim ?
Tüm sorularınn ilacı Ubuntu; How to Install and Play League of Legends on Ubuntu « Linux For Cynics

Ubuntu 13.04 sürümü ile beraber Wubi'nin desteklenmesine son verilmiş. Temiz bir kurulum mu yapayım yeni bir disk sürücüsü oluşturup ? Yoksa eski sürüm ubuntu mu kurayım? Bilgisayarım şuan bir hayli dolu boşaltmaya çalışıyorum aklımda temiz bir kurulum yapmak var 10 gb'lık bir sürücü oluşturup ubuntuyu buna kuracağım. Sizce ne yapmalıyım ?

Ubuntu 13.04 sürümü ile beraber Wubi'nin desteklenmesine son verilmiş. Temiz bir kurulum mu yapayım yeni bir disk sürücüsü oluşturup ? Yoksa eski sürüm ubuntu mu kurayım? Bilgisayarım şuan bir hayli dolu boşaltmaya çalışıyorum aklımda temiz bir kurulum yapmak var 10 gb'lık bir sürücü oluşturup ubuntuyu buna kuracağım. Sizce ne yapmalıyım ?
Bence oluşturmuşken 15GB ya da üzeri oluşturun; LoL, Skype cart curt ve indirmeler derken 10GB yetmeyebilir? :D

Bence oluşturmuşken 15GB ya da üzeri oluşturun; LoL, Skype cart curt ve indirmeler derken 10GB yetmeyebilir? :D

Hmm peki Ubuntu'nun hangi sürümünü kurayım son sürüm mü?

Bir de sitesinde 2 download link var. Hangisini indireyim?

Hmm peki Ubuntunun hangi sürümünü kurayım son sürüm mü ?

Birde sitesinde 2 download link var. Hangisini indireyim ?
Bu sizin tercihinize kalmış bir şey. Yeni bir şeyler denemek istiyorsanız; 13.10, yok ben hâlimden memnunum daha geniş destek almak istiyorum diyorsanız 12.04 sürümünü tercih edebilirsiniz. İki sürümünde güncel olduğunu ve hâlâ güncellendiğini ve özellikle 12.04 sürümünün 2017'nin Nisan ayına kadar güncelleştirilmeye devam edeceğini not olarak belirtmek isterim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı