İnceleme xRancer Oyuncu Koltuğu

Merhabalar, forumda birkaç arkadaşın rica etmesi ve internette yeterince konu/video olmaması üzerine bugün elime ulaşan xRancer Oyuncu Koltuğunun incelemesini (sadece ilk izlenimler) sizinle paylaşacağım.

Öncelikle kargo kısmından başlayalım; İstanbul'dan Manisa'ya Aras Kargo ile 2 günde elime ulaştı, paketleme güzeldi. Ayak kısmı hariç koltuğun tamamı montajlı bir şekilde gönderilmiş, tek yapmanız gereken koltuğu ayaklarının üstüne oturtmak. Satıcı hanımefendi biraz tecrübesiz olduğu için takip no'yu paylaşamadı ama Aras Kargo şubeyi arayıp ismimle kargo orada mı diye öğrendim. İsminizle veya telefon numaranızla ararsanız takip no'yu vereceklerini sanmam haberiniz olsun.

xRancer koltuk 1.jpg
xRancer koltuk 2.jpg

Mekanizma ve ilk izlenimlere gelecek olursak; diğer forumlardaki veya buradaki bazı arkadaşların belirttiği gibi kolçaklar sert değildi, koltuk yamuk durmuyordu hatta ilk izlenimlerimde hiçbir mekanizma bakımından veya görsel anlamda sorun yoktu. Koltuk çift mekanizmalı, hem yukarı aşağı hem de arkaya 180 derece yatabiliyor. Çift mekanizmalı olduğu için tamamen yatırdığınızda devrilme gibi bir problemle karşılaşmıyorsunuz. Ek olarak yaylanma mekanizması da var, 180 derece yatıkken o mekanizmayı açarsanız koltuk yaylanacağı için arkaya devrilebilirsiniz o yüzden yaylanma mekanizması açıkken 130-140 dereceden fazla yatmanızı önermem. Ağırlık merkezinizi iyi ayarlamalısınız.

xRancer koltuk 8.jpg

Malzeme kalitesi: Koltuk şu anda sıfır km alınmış Passat gibi kokuyor :) Malzeme kalitesi güzel, suni deri değil, güzel hoş bir kumaşı var. Bu yüzden terletme veya kayma yapacağını düşünmüyorum. Temas edebileceğiniz bütün yüzeyler bahsettiğim kumaş tipinden, diğer kısımlar ise deri ile kaplı. Ayaklar zaten standart, krom.

Son olarak yastıklardan, koltuk süngerlerinden ve kolçaklardan bahsedeyim; Öncelikle dökme sünger olduğu için o bildiğimiz sarı süngerler gibi göçme, dengesizlik gibi olayların asla olacağını düşünmüyorum. Yumuşaklık olarak ne içine gömülecek kadar yumuşak ne de tahta hissiyatı veriyor. Aslında ideal bir yatağın yumuşaklığında diyebiliriz. Bel ve ense yastığı bana tam geldi -180 cm civarındayım- hatta bel kısmı biraz daha aşağı bile inebilir çünkü biraz sırta kayıyor,. 190 arkadaşların bile sıkıntı çekeceğini düşünmüyorum.
Kolçaklara gelecek olursak yukarı kaldırma aşağı indirme butonları biraz sert ama kullandıkça açılacaktır diye düşünüyorum. Eğer koltuğu yatık bir şekilde kullanıyorsanız kolçaklar biraz ileride kalıyor, tam dirseklerinize oturmayabilir pek sorun teşkil edeceğini sanmıyorum. Ne çok sert ne de çok yumuşak ama dirseğinizi vursanız bile canınızı yakacağını sanmıyorum.

xRancer koltuk 5.jpg

Durumlar bu şekilde, foruma girdikçe sorularınızı cevaplayacağım. Buraya kadar okuduysanız teşekkürler, yararlı olduysa ne mutlu bana.

Websiteleri:Anasayfa
Instagram sayfası:Login • Instagram
xRancer koltuk 6.jpg

Dosya Ekleri

• xRancer koltuk 3.jpg
    xRancer koltuk 3.jpg
    68,5 KB · Görüntüleme: 217
  • xRancer koltuk 4.jpg
    xRancer koltuk 4.jpg
    80,7 KB · Görüntüleme: 262
  • xRancer koltuk 7.jpg
    xRancer koltuk 7.jpg
    119,6 KB · Görüntüleme: 209
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaslar ben de normal modelden verdim sitede durum olarak isleniyor yaziyor.Firmaya yazdim kargoya verdik dediler 28 Nisanda vermisler 26 Nisanda siparis gecmistik.Simdiye kadar gelmesi lazim degil miydi aras kargodan mesaj gelcekmis gelmedi.Bide kargo parasi istemezler demi ? (Antalyada oturuyorum.)

Son düzenleme:
Xprime zeus v2 modeliyle şuan aynı fiyatdalar.1000tl civarına daha iyi başka bir önerisi olan var mı acaba ? Bayadır araştırıyorum artık gına geldi bugun alıp geçeceğim.Fatura, firmanın tutumu falan biraz işkillendirmedi değil ama.

Neyse ürün rahat olsun da başka birşey istemiyorum, yoruldum mutfak sandalyesinde oturmaktan :) Bu arada kod falan var mıdır hala acaba ? Çoğu arkadaş 800-900 civarına almış ama şuan 1000 tlye satılıyor.Son olarak boss modeli ile normal model arasındaki fark nedir ve hangisini tavsiye edersiniz ?

Xprime zeus v2 modeliyle şuan aynı fiyatdalar.1000tl civarına daha iyi başka bir önerisi olan var mı acaba ? Bayadır araştırıyorum artık gına geldi bugun alıp geçeceğim.Fatura, firmanın tutumu falan biraz işkillendirmedi değil ama.

Neyse ürün rahat olsun da başka birşey istemiyorum, yoruldum mutfak sandalyesinde oturmaktan :) Bu arada kod falan var mıdır hala acaba ? Çoğu arkadaş 800-900 civarına almış ama şuan 1000 tlye satılıyor.Son olarak boss modeli ile normal model arasındaki fark nedir ve hangisini tavsiye edersiniz ?
Benim bildiğim zeus v2'nin oturma alanıyla sırt alanı birbirine yapışık. O yüzden bozulması daha kolay ve arkaya yatırdığınızda oturma alanı da eğimli bir şekilde yatıyor. Xrancer'da öyle bir durum yok mekanizma daha iyi.
Arkadaslar ben de normal modelden verdim sitede durum olarak isleniyor yaziyor.Firmaya yazdim kargoya verdik dediler 28 Nisanda vermisler 26 Nisanda siparis gecmistik.Simdiye kadar gelmesi lazim degil miydi aras kargodan mesaj gelcekmis gelmedi.Bide kargo parasi istemezler demi ? (Antalyada oturuyorum.)
Kargo parası istemezler, şubeyi ara kargo durumunu sor.

Bugün tam XRANCER almaya karar vermiştim ki Instagramda gezinirken karşıma XROVER çıktı.Ve eğer yanlış görmüyorsam XRANCER'ın boss modeli ile XROVER'ın pro modeli birebir aynı.Ancak XROVER 150 tl daha ucuz.

Acaba bu konu hakkında ve XROVER hakkında bir bilgisi olan var mı ? Normalde XRANCER alıp geçecektim ama madem ikisi de aynı koltuksa boşuna fazladan para vermeye gerek yok diye düşünüyorum.İki koltuğun linkini de aşağıya bırakıyorum, aydınlatırsanız sevinirim.

Bugün tam XRANCER almaya karar vermiştim ki Instagramda gezinirken karşıma XROVER çıktı.Ve eğer yanlış görmüyorsam XRANCER'ın boss modeli ile XROVER'ın pro modeli birebir aynı.Ancak XROVER 150 tl daha ucuz.

Acaba bu konu hakkında ve XROVER hakkında bir bilgisi olan var mı ? Normalde XRANCER alıp geçecektim ama madem ikisi de aynı koltuksa boşuna fazladan para vermeye gerek yok diye düşünüyorum.İki koltuğun linkini de aşağıya bırakıyorum, aydınlatırsanız sevinirim.

Bende merak ettim şu an. Xrancer alacaktım fakat müşteri ile ilgili tavırlarından dolayı vazgeçtim.

Edit : @oyuncukoltugum diye instagram sayfaları var. DA forumda da kullanan bir kişi çok memnun olduğunu yazmış.

Son düzenleme:
Bende merak ettim şu an. Xrancer alacaktım fakat müşteri ile ilgili tavırlarından dolayı vazgeçtim.

Edit : @oyuncukoltugum diye instagram sayfaları var. DA forumda da kullanan bir kişi çok memnun olduğunu yazmış.
XRancer ile ben konustum kac kez soru da sordum gayet iyiler bence.

Ben 900'e aldim 50 tl çok sıkıntı olmaz ama 150 tl baya fark yani XRover nasıldır bilemem ama hepsi aynı.

XRancer ile ben konustum kac kez soru da sordum gayet iyiler bence.

Ben 900'e aldim 50 tl çok sıkıntı olmaz ama 150 tl baya fark yani XRover nasıldır bilemem ama hepsi aynı.
Bende çok konuştum ve tavırları hiç iyi değil. Siz şansınıza almışsınız koltuğu normalde web sitecileri kodu kaldırmayı unutmuş ve alan 2 kişi olmuş. Düzgünce konuşmama rağmen adamlar mesajımı cevaplamaya bile üşeniyolar. Onların açıklarını bulunca hiç cevap bile vermediler. :D Üstüne yalan bile söylüyorlar. Neyse epey konuştum xrancer'la ama hiç sevemedim. Siz kağıt üstü konuştuğunuzda dolayı iyi gelebilir, bende başta öyle idim çünkü.

XROVER indirimdeymiş şuan ve bu hafta sonmuş.Büyük ihtimal o da XRANCER gibi 1000tl olacak yine.
İlk acaba aynı firma falan mı diye merak edip yazdım XRANCER'E, birebir aynı koltuğu yapmışlar firmayla alakamız yoktur dediler.E birebir aynı koltuksa boşu boşuna 150 tl fazladan vermek için bir sebep göremiyorum o zaman.
Sanırım indirim bitmeden alacağım XROVER'ı...

XROVER indirimdeymiş şuan ve bu hafta sonmuş.Büyük ihtimal o da XRANCER gibi 1000tl olacak yine.
İlk acaba aynı firma falan mı diye merak edip yazdım XRANCER'E, birebir aynı koltuğu yapmışlar firmayla alakamız yoktur dediler.E birebir aynı koltuksa boşu boşuna 150 tl fazladan vermek için bir sebep göremiyorum o zaman.
Sanırım indirim bitmeden alacağım XROVER'ı...
Ben de söyledim böyle böyle bir marka var. Yazılarınız bile aynı taklitçilerimiz dedi bilemiyorum.

Bana pek Boss gibi durmadı. Kalitesiz duruyor.

Geri
Yukarı