XT işlemci serisi beklenmeli mi?

SedatYekta

Kilopat
Daha fazla  
3600 almayı ve stok soğutucu ile kullanmayı düşünüyorum en azından bir sürelik. Bütçemi çok artırmak istemiyorum. Sizce 3600 almalı mıyım yoksa 3000XT serisini mi beklemeliyim ve fiyatları nasıl olur?
Ekran kartı: GTX 1070.
Anakart: B450M S2H.
RAM: 8x2 300MHz.

Ryzen 4000 serisi ne zaman geliyor biliyor musunuz ?

Yeni konu açmak istemedim buraya yazayım dedim.
Bütçemi 1600TL seviyelerine çıkardım ve 3600X alacaktım fakat Technopat'ta "Son olarak XT serisi işlemcilerin, karşılığı olan mevcut Ryzen 3000 işlemcilerle aynı liste fiyatıyla çıkış yaptığını belirtelim." Cümlesini gördüm. Sizce beklemeli miyim, ülkemizde fiyatlandırma nasıl olur?

Yeni konu açmak istemedim buraya yazayım dedim.
Bütçemi 1600TL seviyelerine çıkardım ve 3600X alacaktım fakat Technopat'ta "Son olarak XT serisi işlemcilerin, karşılığı olan mevcut Ryzen 3000 işlemcilerle aynı liste fiyatıyla çıkış yaptığını belirtelim." Cümlesini gördüm. Sizce beklemeli miyim, ülkemizde fiyatlandırma nasıl olur?
Dediğiniz gibi, hatta ana akım Matisse işlemcilerin de fiyatları düşüyor, Newegg'teki uygun fiyatlandırmayı görmüşsünüzdür.

Tahminimce RTX 2060 ile 2060S nasıl aynı fiyata sahipken sonradan fiyat kırıldıysa bunda da aynı durum gerçekleşecek.
Tahminim, 3600XT'nin 1600-1700 lira arası bir fiyatla piyasada olacağı yönünde.

XT serilerinin piyasaya çıkış tarihi 7 Temmuz fazla kalmadı sayılır, ancak ülkemizde fiyatlandırmanın bir formülünü bulamadım ben, daha çok tutturduğuna bir satış fiyatlandırması oluyor.
3600 - 3600X arasındaki fiyat farkına yakın bir fiyat farkı olacağını düşünüyorum, birde gelecek stok miktarı nasıl olacak o da ayrı bir soru.
Mevcut kullandığınız sisteminiz ile 3600 sizi epeyce tatmin edecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı