Ya iş ya okul

Kısacı

Hectopat
Makaleler
1
Okuldan nefret ediyorum fakat işe gelince de naz yapıyorum. Normalde cuma cumartesi günleri gelebilirken yalnızca cumartesi günleri gitmeye başladım. İşten atılma derecesine geldim. Geçmişten bugünlere kadar hep okudum okul kazandım(okulum uzak ulaşım sıkıntım var.) Fakat bu sene sınavlarda tökezledim. Aslında anlatacak çok bahanem var veya karşı gerekçem. Ama tek bir öncelikli isteğim var. Hayatımı şekillendirmek. İkincisi de pasif gelir oluşturmak. (bakın kazanmak değil, oluşturmak) tavsiyeleriniz ne olur? (hakaret, yargı vs. gibi ifadelerde bulunabilirsiniz her türlüsüne açığım)

Moralini bozma. Çalışmaya ve işe gitmeye devam. Gaza gelirsen bu kötü durum düzelir.
Patrondan telefon gelse paniklerim bi gergin olurum. Aklıma sigara dumanı sırt ağrısı binbir çeşit bahane gelir. İşe gitmesem bile moralim bozuk olur ama bir taraftan da para kazanmak istiyorum. Bu isteksizlik, tembellik durumu hakkında ne düşünürdünüz? Nasıl bir yol alırdınız misal? Gaza gelmek tek çıkış mı yoksa?

2008 yılından beri çalışıyorum hala çalışmaya alışamadım. Kısaca çalışmak sevilecek bir şey değil maalesef zorunluluk. Bana bir yerden 500 lira gelse çalışmam bana yeter ama gelmiyor. Pasif gelir oluşturmak zor bence. Tek çare çalışmak.

Patrondan telefon gelse paniklerim bir gergin olurum. Aklıma sigara dumanı sırt ağrısı binbir çeşit bahane gelir. İşe gitmesem bile moralim bozuk olur ama bir taraftan da para kazanmak istiyorum. Bu isteksizlik, tembellik durumu hakkında ne düşünürdünüz? Nasıl bir yol alırdınız misal? Gaza gelmek tek çıkış mı yoksa?

Tembelliği bırakırdım. Ben de motivasyonumu yükseltip gaza gelirdim.

Okuldan nefret ediyorum fakat işe gelince de naz yapıyorum. Normalde cuma cumartesi günleri gelebilirken yalnızca cumartesi günleri gitmeye başladım. İşten atılma derecesine geldim. Geçmişten bugünlere kadar hep okudum okul kazandım(okulum uzak ulaşım sıkıntım var.) Fakat bu sene sınavlarda tökezledim. Aslında anlatacak çok bahanem var veya karşı gerekçem. Ama tek bir öncelikli isteğim var. Hayatımı şekillendirmek. İkincisi de pasif gelir oluşturmak. (bakın kazanmak değil, oluşturmak) tavsiyeleriniz ne olur? (hakaret, yargı vs. gibi ifadelerde bulunabilirsiniz her türlüsüne açığım)
Özür dilerim hocam fakat hayatın gerçek yüzüyle tanışmışsınız.
Ya çalışacaksınız, ya da okuyacaksınız.
Freelance işlere bakabilirsiniz.
Desteğimiz tam, başarılar dilerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı