İmam Hatip'ten Nakil Yaptırmak ya da Okulu Bırakmak

Liselerin adı değişebilir, içindeki eğitim ve öğretmen kalitesi değişebilir. Ama sen değişmezsin. Eğer çalışmakta gözün varsa ve ileride iyi bir yerlere gelmek istiyorsan her lisede okuyabilirsin. Ama içinde olmalı tabii.

En iyi liselerde okuyup da istediği bölümü tutturamayan ama meslek lisesinde okuyup üst düzey liselerdeki çocukların gidemediği bölümlere giden adamlar var. Önemli olan zoru başarmak. Bunun içinde çaba gerekiyor biraz. Gönlün nerede rahatsa oraya git ama unutma iş sende bitiyor. ;)
Sonuna kadar katılıyorum ve şunları eklemek istiyorum. Bende güzel çalışma isteği var, ve bunu hayata da geçirebiliyorum. Yani oturduğu yerden, yapabildiği tek şey CS: GO'da headshot atabilmek olan insanlardan değilim. Fakat ben bir öğrenciyim ve doğal olarak çalıştığımın karşılığını almak isterim değil mi? Hiç mesela demeye gerek yok direkt olarak şuan ki durumumdan örneklendirelim; Matematik'ten 85, Kimya'dan 70, Fizik'ten 70, Edebiyat'tan 76, İngilizce'den 93, ve en son olarak Coğrafya'dan 75 alarak kendimi mutlu hissederim değil mi? Fakat durum böyle değil işte. Bu notlara sahip olmama rağmen arapca gibi benim için son derece gereksiz ve saçma bir dil yüzünden, ve bunun gibi dersler yüzünden ortalamam 52. Umarım açıklayıcı olmuştur. [emoji4]

Keşke başta kendi özelliklerini ve isteklerini karşılayan bir lise seçseydin. Hiçbir şey için geç değil. Umarım dilediğin yerlere gelirsin.
Seçmiştim. Fakat puanım yetersiz geldi, gelmeye devam ediyor. [emoji19]

Kendini bulunduğun lisedeki seviyeye göre değerlendirme. İmam hatip liselerinin bir kaçı hariç durumu malum. Meslek liselerinin de pek farklı değil. Temel lise dediğin o yerler de aynı olacaktır. Nereye gidersen git, kendin caba göstermeden aşama kaydetemezsin.

Lise değiştirince herşey tozpembe olmayacak şu anki okul düzeninde başarılı olmaya bak her ne kadar İHL eğitim düzenini tasvip etmesemde madem bu düzende başlamışsın aynen devam et zaten eğitim sistemi çorba oldu buna sende kendi kendine fırsat tanıma. Sanki başarısızlığa bunu bahane ediyorsun gibi geldi. Bilgisayar her zaman alınır ona çok kafayı takma.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı