İmam Hatip'ten Nakil Yaptırmak ya da Okulu Bırakmak

Anadolu lisesi veya temel lise dışında bir yere gidersen amele tarzı çalışırsın. İmam hatip zor falan değil adam gibi çalışırsan yaparsın. Hocalar takıntılıdır o zaman bir şey diyemeyeceğim. İmam hatip sayısını arttırdıkça imam hatip liselerinin kalitesini düşürdüler. Eskiden imam hatipten nice kişiler çıktı şimdi yüksek kademelerde çalışıyorlar.

Anadolu lisesi veya temel lise dışında bir yere gidersen amele tarzı çalışırsın. İmam hatip zor falan değil adam gibi çalışırsan yaparsın. Hocalar takıntılıdır o zaman bir şey diyemeyeceğim. İmam hatip sayısını arttırdıkça imam hatip liselerinin kalitesini düşürdüler. Eskiden imam hatipten nice kişiler çıktı şimdi yüksek kademelerde çalışıyorlar.
'Eskiden' evet, kaliteli insanlar çıkmış olabilir. Fakat günümüzde inanın nerede çar çakal var burada toplanmış durumda. Ayrıca belki standart insanlar için normal zorlukta olabilir. Fakat ben standartlardan değilim. Küçük bir farkım var. Belki de bu sıfatı taşıyan bir okul için çok büyük bir fark. Umarım yanlış anlamazsınız. Bu farkı burada belirtmek istemiyorum. İsterseniz direkt mesaj olarak gönderebilirim.

Dediğim gibi imam hatip sayısı arttırıldıkça puan bakımından düşüyor. Doğal olarak müslüman bir ülke olduğumuz için aileler düşük almış bari imam hatip lisesine gitsin belki bir şeyler öğrenir umuduyla gönderiyor. Bu sefer isteksiz başarısız öğrenciler ortaya çıkıyor. Burda sizi kast etmiyorum. Kesinlikle daha yüksek puanlı bir imam hatip lisesine gitseydiniz böyle şeyler söylemezdiniz veya daha yüksek puanlı bir anadolu lisesine. Burda okulun türünden çok okulun puanı önemli.

İnsanlarının düşündüğü kadar lise üniversite kazanılmasında etkili değil. Elbette içinde iyi öğretmenlerin bulunduğu iyi bir lise öğrenciye çeşitli katkılar sağlayacaktır. Ama bugün en beğenilmeyen hor görülen liselerden başarılı öğrenciler çıkabiliyor. Günümüz eğitim sisteminde lise başarısı çok fazla bir katkı sağlamıyor üniversiteye yerleşmek için.

Bunları göz önünde bulundurarak eğer gerçekten lise değiştirmenin sana iyi anlamda çok büyük bir fark katacağını düşünüyorsan elbette değiştirebilirsin. Ama ders çalışmayan öğrenci hangi okulda olursa olsun başarısız olacaktır.

İnsanlarının düşündüğü kadar lise üniversite kazanılmasında etkili değil. Elbette içinde iyi öğretmenlerin bulunduğu iyi bir lise öğrenciye çeşitli katkılar sağlayacaktır. Ama bugün en beğenilmeyen hor görülen liselerden başarılı öğrenciler çıkabiliyor. Günümüz eğitim sisteminde lise başarısı çok fazla bir katkı sağlamıyor üniversiteye yerleşmek için.

Bunları göz önünde bulundurarak eğer gerçekten lise değiştirmenin sana iyi anlamda çok büyük bir fark katacağını düşünüyorsan elbette değiştirebilirsin. Ama ders çalışmayan öğrenci hangi okulda olursa olsun başarısız olacaktır.
Demek istediğinizi çok iyi anlıyorum. Ve şunu da belirteyim inanın 1 tane aklı başında öğretmen yok. Ki zaten bir imamhatipte olmaktan utanç duyuyorum. Öyle ya da böyle eğitimime devam edersem, ki bu seçeneği seçiyorum, kesinlikle gitmek zorundayım.

Şuan bir imamhatip lisesinde okuyorum. Mecburen okuyorum. Ve bu okulun zorladığı dersler yüzünden tüm ders ortalamamı efsane biçimde düşürüyor.
Bende Anadolu lisesinde okuyorum ve Felsefe ve Mantık dersinden nefret ediyorum okulu mu bırakayım ? 360 puanınız var nasıl imam hatipe gidiyorsunuz ? Ayrıca orada da temel derslerin hepsini görüyorsunuz sadece seçmeli olarak farklı dersler mevcut.

Demek istediğinizi çok iyi anlıyorum. Ve şunu da belirteyim inanın 1 tane aklı başında öğretmen yok. Ki zaten bir imamhatipte olmaktan utanç duyuyorum. Öyle ya da böyle eğitimime devam edersem, ki bu seçeneği seçiyorum, kesinlikle gitmek zorundayım.
Bizim burada İmam hatip var fakat orta okulu ve yan yana aynı okul bahçesini paylaşıyoruz ve öğretmenlerini orada görüyoruz ve bazıları da eski öğretmenlerim ve gayet iyiler. Size böyle birileri gelmişse ne diye İmam hatipleri kötülüyorsunuz ?

Fakat günümüzde inanın nerede çar çakal var burada toplanmış durumda.
"İyi okul yoktur iyi öğrenci vardır". 1- TEOG birincisi Uşak İmam Hatip Ortaokulu'nda eğitim gören Sümter, 25-26 Kasım 2015'te gerçekleştirilen TEOG birinci dönem ve 27-28 Nisan 2016'da gerçekleştirilen TEOG ikinci dönem sınavlarında 240 sorunun tamamını doğru yanıtlayarak Türkiye birincileri arasına girdi. 2 - TEOG Sınavı Nusaybin birincisi, Zeynel Abidin İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Evin Bulca oldu.

Bende Anadolu lisesinde okuyorum ve Felsefe ve Mantık dersinden nefret ediyorum okulu mu bırakayım ? 360 puanınız var nasıl imam hatipe gidiyorsunuz ? Ayrıca orada da temel derslerin hepsini görüyorsunuz sadece seçmeli olarak farklı dersler mevcut.

Bizim burada İmam hatip var fakat orta okulu ve yan yana aynı okul bahçesini paylaşıyoruz ve öğretmenlerini orada görüyoruz ve bazıları da eski öğretmenlerim ve gayet iyiler. Size böyle birileri gelmişse ne diye İmam hatipleri kötülüyorsunuz ?

"İyi okul yoktur iyi öğrenci vardır". 1- TEOG birincisi Uşak İmam Hatip Ortaokulu'nda eğitim gören Sümter, 25-26 Kasım 2015'te gerçekleştirilen TEOG birinci dönem ve 27-28 Nisan 2016'da gerçekleştirilen TEOG ikinci dönem sınavlarında 240 sorunun tamamını doğru yanıtlayarak Türkiye birincileri arasına girdi. 2 - TEOG Sınavı Nusaybin birincisi, Zeynel Abidin İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Evin Bulca oldu.
Sizinle sizin konuştuğunuz bir uslüp ile konuşmayacağım, öncelikle belirtmek isterim ki bir elin 5 parmağıda bir olmaz diye bir söz vardır bilmem bilir misiniz, muhakkak bu yerlerin iyi olanları da vardır. Onlara sözüm yok. Hatta saygı duyarım. Fakat şuan belli ki sizde imamhatip sevdalısı(!) insanlardansınız. Keşke ama keşke gelipte eğitim seviyesinin ne durumda olduğunu bir görseniz. Görmeden bilmeden gelipte burada insanı yargılar biçimde konuşmanız sinirlerimi gerdi doğrusu. Ayrıca sayısal bölümü seçmiş biri olarak ve 12. Sınıftan bir tanıdığımın bana;
'Aklın varsa buradan git. Bu okulun sayısalcı hocası yok' dediğini bilmeden bunları yazmanız da bir garip. Keşke o sevmediğiniz Felsefe ve mantığı sevseydiniz, en azından bu söylediklerinizi söylemezdiniz.[emoji6]

Saygılarımla...

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı