Ya Uçtuğunuz Uçağın Kanadı Koparsa?

• Konuyu başlatan Jira
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 83
  • Görüntüleme 9B
Haberleri olmadığı için atlamamışlar. :)
Emin misin buna? Çünkü kanadın kopmasıyla yarattığı etki anlaşılmayacak bir şey degil. Havada tutunabilmek için gücü arttırmak vs. bilincli yapılan bir iştir bence.

Emin misin buna? Çünkü kanadın kopmasıyla yarattığı etki anlaşılmayacak bir şey degil. Havada tutunabilmek için gücü arttırmak vs. bilincli yapılan bir iştir bence.
Katılıyorum. Çünkü uçak sürekli olarak z ekseninde yalpalanmaya girişecektir. Belki de kanadın tamamıyla koptuğunu tahmin edememişlerdir. Kanatçıkların hasar aldığını tahmin etmekle kalmışlardır.
Bu arada çok zevkli içerik😄. Düşünürken keyif aldım.

The F-15 started rolling uncontrollably after the collision and the instructor ordered an ejection. Nedivi, who outranked the instructor, decided not to eject and attempted recovery by engaging the afterburner, and eventually regained control of the aircraft. He was able to maintain control because of the lift generated by the large areas of the fuselage, stabilators, and remaining wing.

He was later quoted as saying "(I) probably would have ejected if I knew what had happened.

F-15 olayında pilotlar uçakta bir şey olduğunun farkındalar ve uçağı dengelemek için uğraşmışlar ama bunun nedeninin kanadın kopması olduğunu fark etmemişler.

Pek bir şey olacağını sanmıyorum alt tarafı düzinelerce insan ölür. Olan uçağa olur en kötü sıfır uçak olmuş 110 milyon dolar...
Insan canı maddi bir değerle ölçülmez.

The F-15 started rolling uncontrollably after the collision and the instructor ordered an ejection. Nedivi, who outranked the instructor, decided not to eject and attempted recovery by engaging the afterburner, and eventually regained control of the aircraft. He was able to maintain control because of the lift generated by the large areas of the fuselage, stabilators, and remaining wing.

He was later quoted as saying "(I) probably would have ejected if I knew what had happened.

F-15 olayında pilotlar uçakta bir şey olduğunun farkındalar ve uçağı dengelemek için uğraşmışlar ama bunun nedeninin kanadın kopması olduğunu fark etmemişler.
Biraz şov yaptıklarını düşünüyorum. Çünkü pilotlar sabit görüşte kalmazlar sürekli bir yerlere bakarlar, 2 kişilik bir uçakta olan bir olayda öndeki pilot görmese bile arkadaki pilotun görmemesine imkan yok.

Şimdi ortada yapılan bir beyan var, doğruluğunu yanlışlığını bilemeyiz. Ben durumu -miş diyerek çeviriyorum, beyana ters şekilde o kişinin "içindeymiş" gibi kesin yorum yapmak da doğru değil. Serbest atlayış yapmış olan varsa aranızda bilir, alışkın olmadığınız bir adrenalin seviyesindeyken baktığınız yerdeki şeyleri algılamakta sorun yaşarsınız. Böyle bir durum yaşanmış da olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı