Yabancı arkadaşa Türkçe öğretmek

Patates23

Hectopat
Arkadaşlar başlıktan da anlayacağınız gibi yabancı bir arkadaş kendisine Türkçe öğretmemi rica etti ben de kendisine yardımcı olmaya karar verdim fakat tam olarak nasıl anlatacağımı bilemiyorum. Yani elimde sistemli gideceğim bir kaynak yok. Bu konuda bana yardımcı olabilecek kaynak önerebilecek kimseler var mı? Kaynağın İngilizce olması Türkçe olması fark etmez, sadece hangi konularla başlanıp hangi konularla devam edildiğini görmem gerek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence dil öğrenmede en etkili yol kelime dağarcığı geliştirmektir. Ama bir proje veya bir etkinlik veya bir eğitim süreci başlattığınızda öncelikle proje, etkinlik, eğitim vs. amacı belirtilmelidir.
Eğer amaç başlangıç için iletişim kurma, insanlarla etkileşime geçme ise öncelikle öğretmeniz gereken aşamalar:
Kendini tanıtabilme, karşısındaki insanı tanıyabilme, belli bazı konularda soru sorabilme (örn. yaş, yaşadığı yer, eğitim düzeyi vs.)
Daha sonra da kelime dağarcığı geliştirilerek doğru okuma ve yazma, yazıyı telafuz edebilme gibi gibi süreç devam eder.
Tabi bütün bu aşamalarda sizin de neyin ne olduğunu açıklayabilecek kadar ingilizce bilmeniz gerekir ki doğru olanı anlatabilesiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı