Yabancı birisini nasıl ihbar edebilirim?

mikroyumuşak

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Sinop
Daha fazla  
Bahsettiğim kişi Türkiye'de değil ve burada anlatamacayağım çok büyük bir suç işliyor. Discord'ta arkadaşımın fotoğrafını istedi diyerek kendisiyle iletişime geçtim ancak geçmez olaydım. Acilen ihbar etmem lazım.

Evet ihbar edeceğim çünkü yaptığı şuç çocuklara yönelik.

Fotoğraf istedi diye değil çok büyük bir suç burada anlatırsam sonum iyi olmayacak çünkü.

Türkiye'de yaşamayan birisine Türkiye sınırları içerisinde yaptırım uygulatamazsın. Kişinin bulunduğu ülkenin kolluk kuvvetleri (polis, soruşturma departmanları) ile görüşebilirsin. Tabii nasıl görüşebileceğini bulabilirsen, biraz zor olur bu iletişim. Amerika ise hemen ilgilenirler kişi ile. Orada daha çok önem veriliyor bu tarz durumlara.
Onlarla iletişim kurmayı deniyeceğim. Mümkünse yazı ile konuşacağım

Türkiye içerisindeki birisiyse EGM'nin sitesi aracılığıyla ihbarda bulunmanız belki bu isteğinizi sonuçlandırabilir, fakat bu tarz durumlar internetin birçok alanında yaşanmakta olduğundan yakından ilgilenirler mi emin değilim. En iyisi Discord'a bildirmek.

Sayfalar - Ihbar
Ayrıca bazı arkadaşların belirttiği gibi bir portal işlevi gören Cimer üzerinden şikayette bulunabilirsiniz, ilgili kuruma yönlendiriyor ihbarınızı.

CİMER - T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi

Bu konuyu görünce yetkililer seni bulurlar merak etme, onlara ihbar edersin. Çocuklara yönelik suçlar tüm dünyada kovuşturulur.

1692219395339.png

Burada mesajı var. Burada "koruma" adında erkek çocukların cinsel organını satıyor. Bunu da takas yoluyla yaptığını söyledi, yani sen ona kendininkini gönderisen "koleksiyonundan" bir tane veriyormuş. Bunu şikayet edeceğim, Discord'a şikayet edeyim hemen bekleyin.

Tüm yazdıklarını silmiş

Eki Görüntüle 1905719
Burada mesajı var. Burada "koruma" adında erkek çocukların cinsel organını satıyor. Bunu da takas yoluyla yaptığını söyledi, yani sen ona kendininkini gönderisen "koleksiyonundan" bir tane veriyormuş. Bunu şikayet edeceğim, Discord'a şikayet edeyim hemen bekleyin.

Tüm yazdıklarını silmiş.

https://www.ihbarweb.org.tr/ burayı deneyin ya da Discord ile iletişime geçin ama bundan önce bir kanıtınız olmalı sadece böyle bir yazı var diye işlem başlatma ihtimalleri ne kadar bilmiyorum video filan attılarsa en yakın karakola gidip ihpar ediniz ama siz şikayetçi olmayınız.

https://www.ihbarweb.org.tr/ burayı deneyin ya da Discord ile iletişime geçin ama bundan önce bir kanıtınız olmalı sadece böyle bir yazı var diye işlem başlatma ihtimalleri ne kadar bilmiyorum video filan attılarsa en yakın karakola gidip ihpar ediniz ama siz şikayetçi olmayınız.
Videom yok ama ekran görüntülerim var.

Ama elimde bir kaç yazısı daha vardı neyseki.

Hocam gözünüzü seveyim dalga geçmeyin.
Hocam bu kadar önem teşkil eden bir durumda sizin gizlilikle ilgili bu kadar şüphe duymanız asıl dalga konusudur. Yapılması gereken şey oldukça aşikar olmakla beraber kısa sürede açıklığa kavuşturulması mümkündür. Size kolay gelsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı