Yabancı Dil Seçilir Mi?

Haklısınız, fakat olmayınca olmuyor işte. Bir konuyu 4 kez dinlememe rağmen sorularını yapamıyorum. Aynı şekilde fizikte de böyle bir durum var. Kimya da şuanlık fena değilim ama diğer sayısal derslerde kötüyüm. Denedim ve olmuyor hocam maalesef.
Hocam, yapamama sebebiniz Temel Matematiğinizin kötü olmasıdır. Aynı sorunları yaşadım. Temel Matematiği halledince gerisi o kadar kolaylaşıyor ki.

Dil bölümü sanıldığı üzere 10. sınıf veya 9. sınıf kadar kolay eğitimler vermiyor. Ezberi zor ve cidden çalışmanız lazım dil bölümünde İngilizceye. Dersleri kaçırmamanız gerekli ve pür dikkat dinlemeniz gerekli. Ayrıca YKS sınavında bir yerlere girebilmek için TYT sınavında biraz puan yapmanız gerekli, onun için yine biraz matematik gerekli, kurtuluş yok.

Sadece YDS yetmiyor maalesef. Merakınız varsa ve çalışırım diyorsanız dil sınıfı çok keyifli ve eğlenceli bir sınıftır.

Hocam, yapamama sebebiniz Temel Matematiğinizin kötü olmasıdır. Aynı sorunları yaşadım. Temel Matematiği halledince gerisi o kadar kolaylaşıyor ki.
Doğrudur, temel matematiğim kötü. Ortaokuldan beri matematiği boşladığım için böyle oldu sanırım. Belki de dediğiniz gibi temeli geliştirirsem matematiği az biraz düzeltebilirim fakat sayısala hiç sıcak bakmıyorum hocam. Harcarlar beni.

Doğrudur, temel matematiğim kötü. Ortaokuldan beri matematiği boşladığım için böyle oldu sanırım. Belki de dediğiniz gibi temeli geliştirirsem matematiği az biraz düzeltebilirim fakat sayısala hiç sıcak bakmıyorum hocam. Harcarlar beni.
Siz yine istiyorsanız dil bölümünü seçin. Ama Temel Matematiği halletmeniz lazım. TYT de karşınıza çıkacak.

Dil bölümü sanıldığı üzere 10. sınıf veya 9. sınıf kadar kolay eğitimler vermiyor. Ezberi zor ve cidden çalışmanız lazım dil bölümünde İngilizceye. Dersleri kaçırmamanız gerekli ve pür dikkat dinlemeniz gerekli. Ayrıca YKS sınavında bir yerlere girebilmek için TYT sınavında biraz puan yapmanız gerekli, onun için yine biraz matematik gerekli, kurtuluş yok.

Sadece YDS yetmiyor maalesef. Merakınız varsa ve çalışırım diyorsanız dil sınıfı çok keyifli ve eğlenceli bir sınıftır.
Teşekkür ederim hocam. Evet, merakım var ve geleceğim için dişimi sıkıp çalışacağım elbette. Diğer sınıflarda çok daha zor eğitim vereceklerini düşünmüyordum ama çalışıp yaparım diye tahmin ediyorum. Matematiği de düzeltmeye çalışacağım umarım.
Eğer istekli ve beceriliyseniz seçin. Yoksa hiçbir şey yapamazsınız dil bölümünde. Atamalar ve meslek imkanı daha fazla diye yapamadığın halde kesinlikle sayısal seçme. Ben dil seçtim memnunum :D.
Çok zorluk yaşadınız mı hocam? Merakınız var mıydı?

Öğretmen olmakta kararlıysan ve okuduğum şehir fark etmez diyorsan dilde 15-16 bin sıralama yapıp eğitim fakültesine girmen çok zor olmaz. İngiliz edebiyatına ve tarihine ilgin yoksa sakın “İngiliz Dili ve Edebiyatı’na gider formasyon alırım.” deme. İlk senemde edebiyata gidip okulu bıraktım sonraki sene tekrar sınava hazırlanıp öğretmenliği kazandım. Bölüm zor değil, lisans çok zor değil kolay da değil. Bunun yanında “Benim okuduğum şehir de önemli.” diyorsan, yani büyük şehir istiyorsan TYT’den rahat 60 net yapabiliyor olmaz lazım; bu da demek oluyor ki matematikten bir şeyler yapabiliyor olman lazım.

Teşekkür ederim hocam. Evet, merakım var ve geleceğim için dişimi sıkıp çalışacağım elbette. Diğer sınıflarda çok daha zor eğitim vereceklerini düşünmüyordum ama çalışıp yaparım diye tahmin ediyorum. Matematiği de düzeltmeye çalışacağım umarım.
Ekstra olarak evet, dil sınıfı diğer sınıflara göre daha kolay çünkü sayısal ders namına hiçbir şey yok ve ortalama yükseltmek için büyük bir avantaj sayılır dil sınıfı.

Yeni konular

Geri
Yukarı