Yabancı Dil Seçilir Mi?

Ha bir de “X dersim iyi, yani Y dersine çalışmama gerek yok deme.” her dersin temel kavramlarını ve temel konularını bil. “Bir net bir nettir.” diyecektir öğretmenlerin. Bir net gerçekten bir nettir. Çanakkale On Dokuz Mayıs Üniversitesi’ni istiyordum ama gerçekten bir netle kaçırdım, şu an Pamukkale Üniversitesi’ndeyim.
Süreci sevmeye çalış, süreci seversen her dersi seversin, her dersi seversen başarılı olman kaçınılmaz olur. Şimdiden başarılar.
Zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ediyorum hocam. Gerçekten de bir net ile çok şey değişiyor, birçok insana fark atılıyor. Diğer dersleri de ihmal etmeyeceğim, teşekkürler.

Sayısal okuyup, üniversitede dil bölümü seçtim. Tamamen senin kişisel yeteneklerin ve zevkine bağlı ne okuyacağın. Zorla sayısal seçip bilmem ne apartman üniversitesinde ya da Anadolu'nun bir köşesinde kalan zart zurt üniversitende mühendislik okumak yerine iyi bir üniversitede dil okumak daha iyidir.

Ha bir de “X dersim iyi, yani Y dersine çalışmama gerek yok deme.” her dersin temel kavramlarını ve temel konularını bil. “Bir net bir nettir.” diyecektir öğretmenlerin. Bir net gerçekten bir nettir. Çanakkale On Dokuz mayıs Üniversitesi’ni istiyordum ama gerçekten bir netle kaçırdım, şu an Pamukkale Üniversitesi’ndeyim.
Süreci sevmeye çalış, süreci seversen her dersi seversin, her dersi seversen başarılı olman kaçınılmaz olur. Şimdiden başarıla

Ha bir de “X dersim iyi, yani Y dersine çalışmama gerek yok deme.” her dersin temel kavramlarını ve temel konularını bil. “Bir net bir nettir.” diyecektir öğretmenlerin. Bir net gerçekten bir nettir. Çanakkale On Dokuz mayıs Üniversitesi’ni istiyordum ama gerçekten bir netle kaçırdım, şu an Pamukkale Üniversitesi’ndeyim.
Süreci sevmeye çalış, süreci seversen her dersi seversin, her dersi seversen başarılı olman kaçınılmaz olur. Şimdiden başarılar.

Hocam TYT matematikte net arttırma taktikleri verir misiniz? 😊

Hocam TYT matematikte net arttırma taktikleri verir misiniz? 😊
2-3 haftalık bir süreçte tüm konuları çalışın, YouTube üzerinden ders anlatımlarını izleyin. Eğer hiç çözmüyorsanız bu size 3-5 net katacaktır. Sonrasında her gün paragraf çözer gibi 20-25 tane problem çözün, video anlatımlı problemler kitabı almanız çok iyi olur. Bunu sene boyunca tekrarlarsanız 10-15 neti görürsünüz ki bu -diğer derslerininiz iyi olduğunu varsayarak- YDS’de ilk 5 bine girmeniz için yeterli olur. Öğretmenlik kazanmak isteyen bir dil öğrencisinin TYT’deki net hedefi en az 55, YDS’deki net hedefiyse en az 65 net olmalı. OBP’niz de fena değilse 12-13 bin civarında sıralamaya sahip olursunuz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı