Yağ yakımı bazlı diyette hiç şeker tüketemez miyim?

erebus_x

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, yağ oranım yüksek olduğu için yağ yakımı bazlı diyet ve spor yapıyorum. Diyete başlayalı 5 gün oldu. Vücuduma yer fıstığı ezmesi dışında 1 gram şeker almadım fakat artık zorlanıyorum. İstediğim sonuca ulaşana kadar hiç çikolata yiyemez miyim? Eğer yersem diyetime ne gibi etkileri olur? Bilgisi olan biri beni aydınlatırsa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu durum kişiden kişiye göre değişmektedir.
Öncelikle şeker kas gelişimini akut olarak etkiler. Sonradan normal seviyeye çeker, hatta bu süreç içerisinde kaybedilen durumu toparlamak için bir miktar gelişimi arttırır ama bu durum bir şey fark ettirmeyecek.
Şeker zararlıdır, fazla alındığı taktirde vucut onu enerji yerine yağa dönüştürür.
Bu fazla alım değeri kişiden kişiye göre değişir, ben şekeri karbonhidrat niyetine sayıp tamamlayamadığı kalori ve karbonhidratları şekerden alıpta yağlanmayan ve vucut yapan insanlarda gördüm.

Vucudunuzun şekere verdiği tepkiyi bilmelisiniz.

Ayrıca çikolata konusuna gelirsek, bu tarz şekerlerden uzak durun. Ama unutmayın ki bir sporcunun en iyi supplementi vitaminlerdir.
Makrolarınızı aldığınız besinlerden belli miktarlarda vitamin de alırsınız ama vitamin değerlerinizi daha da yükseltmek için mikro besinler yemelisiniz örneğin meyve gibi. Bunlarda oldukça şekerli besinler, doğru şekilde tüketildiğinde basit şeker yani doğal şeker yağlanma konusunda sıkıntı çıkarmaz.

Eğer vucudunuz fazla yağlanmayan bir yapıya sahipse arada kaçamak yapabilirsiniz.
Kadir hocanın bir sözü var: hayat dediğin bu body mi ***
Ben şahsen başladığımdan beri ağzıma çikolata gibi hiç sürmedim. Ama sürsem de bir şey fark etmeyeceğini biliyorum. Tercih size kalmış

Karbonhidrat ihtiyacınızı meyveden karşılayın. Vitaminlerle beraber çok daha besleyici olur.

Geri
Yukarı