Yağ Yakımı Hakkında

vespansia

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bi' sorum olacak. Yağ yakmanın olayı biliyorsunuz günlük ihtiyacımız olan kaloriden 300-400 daha az kalori almak. Günlük ihtiyacımdan 300 kalori daha az alıyorum ve vücut ağırlığımla orta zorlukta antrenmanlar yapıyorum. Yağ yakılacaktır sıkıntı yok ama ben daha az kalori aldığım için kas gelişimi yavaşlamış veya durmuş oluyor mu? Teşekkür ederim.

Makroların hepsini yeterli seviyede alıyorum. Amacım kas gelişiminin yanında %14 yağ oranını %10-11 civarına çekmek.

Kas kaybını veya gelişmesinin yavaşlamasını beslenme tarafından engellemek istiyorsan yapman gereken düzenli ve yeterli beslenmektir. Bu durumun kaloriyle bir ilgisi yok. Kilo başına ortalama 2 gram protein alman gerekiyor. Yani 80 kilo isen günlük 160 gr protein altına düşmemelisin. Yeterince yağ ve karbonhidrat da alman gerekiyor tabii ki bunun için. Bunu sağladığın taktirde ve sporunu da aksatmadığın sürece bir sorun olmaz.

Kilo vererek kas kütlesi kazanmanın olayı budur zaten. Kilo alarak kazanmak isteyen bir kişi de günlük ihtiyacı olan kalorinin üstüne minimum 300 koyarak ilerlemelidir.

Geri
Yukarı