Yağ yakımı için öneriler

egedu2

Hectopat
Arkadaşlar yaklaşık 5-6 aydır Fitness'a gidiyorum ve çalışıyorum. Ağırlıklarım düzenli çalıştığım için aksamadan arttı fakat kaslarım (özellikle biceps) damarlarım belirgin değil, bunun sebebi ise yağ oranı tabii. Kalori açığı bırakıyorum, günlük o kadar düzenli beslenme programım yok okul dershane vs.den dolayı. Karşıma bu video çıktı, korkum şöyle ki bu yağ yakıcı HIIT kardiyo antrenmanında kas yakımı kaybım olur mu? Ayrıyeten ne önerirsiniz? Videoyu alta bırakıyorum şimdiden teşekkür ederim herkese.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Günlük kalori miktarınızın 200 kalori altını almaya çalışın. Protein ağırlıklı beslenme yapın. Kilo verme sürecinde kaslar ister istemez yıkıma uğrayacaktır. Protein alımını arttırırsanız bu yıkımı en aza indirebilirsiniz. Zamanla bu kalori açığını arttırabilirsiniz. İstikrar size olumlu sonuç verecektir. Kardiyonuzu vaktiniz var ise antrenmandan sonra yapmanız daha iyi olur. Antrenmanda zaten enerji kaynağınız (karbonhidrat) boşalmış olacağı için bir süre sonra enerji harcamak için yağ depolarına başvuracaktır. Bu yüzden antrenman sonrası yüksek yoğunluklu yerine HIIT yürüyüş bandında yürüyüş yapabilirsiniz. Örneğin; 2dk 4.seviye yürüyüş, 3 dakika 6.seviye yürüyüş sonra tekrar 4.seviyeye düşüş yaparak temponuzu artırıp indirip devam edebilirsiniz. Yürüyüş bandında dikleştirme özelliği var ise kullanırsanız daha iyi olur.

Günlük kalori miktarınızın 200 kalori altını almaya çalışın. Protein ağırlıklı beslenme yapın. Kilo verme sürecinde kaslar ister istemez yıkıma uğrayacaktır. Protein alımını arttırırsanız bu yıkımı en aza indirebilirsiniz. Zamanla bu kalori açığını arttırabilirsiniz. İstikrar size olumlu sonuç verecektir. Kardiyonuzu vaktiniz var ise antrenmandan sonra yapmanız daha iyi olur. Antrenmanda zaten enerji kaynağınız (karbonhidrat) boşalmış olacağı için bir süre sonra enerji harcamak için yağ depolarına başvuracaktır. Bu yüzden antrenman sonrası yüksek yoğunluklu yerine hııt yürüyüş bandında yürüyüş yapabilirsiniz. Örneğin; 2dk 4.seviye yürüyüş, 3 dakika 6.seviye yürüyüş sonra tekrar 4.seviyeye düşüş yaparak temponuzu artırıp indirip devam edebilirsiniz. Yürüyüş bandında dikleştirme özelliği var ise kullanırsanız daha iyi olur.

Önerilerin için çok teşekkür ederim. Dediğim gibi beslenmem çok yerinde olmuyor ama protein ağırlıkla yapmaya çalışıyorum bugün okula tavuk pilav götüreceğim :D. Bir de şu an salon üyeliğim bittiği için (1 ay sonra yeniletmeyi düşünüyorum)evdeki ağırlıklarımla devam ediyorum yani koşu bandına sahip değilim.

Hocam günlük gereken proteini tutturup, almanız gereken kalorinin altında alırsanız kas yakımı minimuma iner.

Kas kaybını minimize edip yağ yakımı için;
- Kalori açığı (300-500)
- Yüksek protein
- Kardiyo
- Performans artırıcı ve termojenikler (Karnitin, Kafein, Efedrin)
kullanabilirsiniz

Geri
Yukarı