Yağ yakımını hızlandırmak için BCAA mı creatine mi alınmalı?

Mehmetrz53

Centipat
Daha fazla  
Fazla kilom ve yağım var. L-carnite aldım onun yanında yağ yakımını hızlandırmak ve kas kütlesini arttırmak için BCAA mı almalıyım creatin mi? Yoksa farklı bir şey mi?

Hızlı bir şekilde kilo vermen deri sarkmasına sebep olur. Ameliyatsız kurtulamazsın. Emin misin hızlı bir şekilde yağ yakmanın doğru karar olduğundan?

Kilo verip kas yapmak istiyorsan bol protein, az karbonhidrat ve yağ alman gerekiyor. Supplement olayı başlangıç seviyeler için gereksiz para dolabıdır. Onlara vereceğin parayla protein ihtiyacını karşılarsın. Eğimli bir şekilde yürü ve koş.

Fazla kilom ve yağım var. L-carnite aldım onun yanında yağ yakımını hızlandırmak ve kas kütlesini arttırmak için BCAA mı almalıyım creatin mi? Yoksa farklı bir şey mi?
BCAA'nın yağ konusunda pek bir etkisini göremedim diyebilirim yağ oranım stabil kaldı %17-18 civarındayım bu etki kişiden kişiye değişebilir ancak bende olmadı 3 ay kullanmıştım hocam şuanda toz kullanıyorum kas kütlesinde artış gözlemledim ama yağ oranım biraz stabil kaldı kreatine gelecek olursam ben de yakın zamanda alabilirsem almayı düşünüyorum güzel supplement diye duydum faydası oluyormuş harbi boş supplement değilmiş çevremde çok öneren var toz da kullanabilirsin farklı bir şeyin cevabı niteliğinde yani benim önerim toz ve kreatindir hocam ya BCAA'nın pek değer olduğunu düşünmüyorum özetle ama yine de farklı cevaplar gelecektir illa ki benden farklı düşünenler olur BCAA not worth der geçerim diğerlerinde biraz olsa etki olur bence ama %90 beslenmede iş tabi ben de zaman zaman yağlandım hocam pis beslendim ve ara verdim bir süre bence yoğun kardiyo ağırlık antrenmanı iyi beslenme ve toz+kreatin yapmalısın

Kilo verip kas yapmak istiyorsan bol protein, az karbonhidrat ve yağ alman gerekiyor. Supplement olayı başlangıç seviyeler için gereksiz para dolabıdır. Onlara vereceğin parayla protein ihtiyacını karşılarsın. Eğimli bir şekilde yürü ve koş.
Yani en azından ilk 6 ayı devir sonra geç supp'a

L-Carnitin kullanıyorsan gerek yok zaten. Düzenli kahve içip daha çok su tüketebilirsin. Onun dışı çok da suplementlere bel bağlama.

Yeni konular

Geri
Yukarı