ZMA - BCAA - Creatine - Protein tozu önerisi

emirkuru5

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, arkadaşlar, 2-3 yıllık spor geçmişim var ve son birkaç senedir spor yapmıyorum sakatlık ve iş nedeniyle. Tekrar sağlam bir şekilde dönmeye hazırlanıyorum ve bu sürece birkaç destek ile başlamak istiyorum. Alacağım supplementler BCAA, ZMA, creatin ve protein tozu. En iyisini almayı düşünmüyorum bütçemi zorlamaması için her zamanki gibi F/P ürünler önerebilirseniz çok sevinirim. Altta birkaç araştırdığım ürünü koyacağım bu arada hiçbir supplement sitesinde üyeliğim/kodum vesaire mevcut değil. Herkese bol şans.

Ya da Hardline Bcaa Matrix Tropikal 630 gr Aminoasit Amino Asit Bca Taurin L Glutamin Fiyatı, Yorumları - Trendyol

High Nutrition Protein Tozu 2280 Gr Çikolata Aromalı Whey Protein 24 Gram Protein 76 Servis Fiyatı, Yorumları - Trendyol ya da SSN Sports Style Nutrition Whey Refuel Protein Tozu 1980 gr Çikolatalı Fiyatı, Yorumları - Trendyol fakat fiyat farkı çok buna değer mi bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Creatin ve BCAA alman yeterli bence, Eğer yeterli proteini alamadığını düşünüyorsan protein tozu alman mantıklı olacaktır. Yani ZMA vereceğin parayı diğer takviyelerden birine ver ham maddesi daha kaliteli olan bir takviye ala bilirsin.

Creatin ve BCAA alman yeterli bence, Eğer yeterli proteini alamadığını düşünüyorsan protein tozu alman mantıklı olacaktır. Yani ZMA vereceğin parayı diğer takviyelerden birine ver ham maddesi daha kaliteli olan bir takviye ala bilirsin.
Mantıklı olabilir belki ilerideki süreçte eklerim ZMA'yı. Ürün öneriniz var mıdır hocam protein tozu, BCAA, creatin için?

Mantıklı olabilir belki ilerideki süreçte eklerim ZMA'yı. Ürün öneriniz var mıdır hocam protein tozu, BCAA, creatin için?
Açıkçası ürün önerim yok yani ürün önere bilmek için o ürünü en az bence 6 ay kullanmak gerekli Ben sadece Kreatin kullandım, Ayrıca ben zaten sporcular için ağırlıklı takviyeler bence 3'ü geçmemeli kendi halinde yapıyor ise.

BCAA dediğimiz arkadaş amino asit yani protein tozu aldığınız zaman içinde olan bir şey çünkü amino asit boşuna paranızı harcamayın.

Bütçeni : 1500 TL var sayıyorum.

Ama

Muhtemelen bu ürünleri alırdım.

Creatin : 50 Günlük

Protein tozu : ilk ay kullancağın için 40-45 günlük ilk süreçte alıştırarak almanı böbreklerin için tavsiye ederim ve kullanmaya başladıktan sonra kendine 1,5 Litrelik bir kap alıp içine her gün su koyup içmeni öneririm, Yeşillik ye marul iyi bir seçenek.

Yani her ay 1500 TL'ni muhtemelen bir kaç ayda bir bu fiyat artacak buna göre ya stoklarsın ya da bütçeni belirlemek durumunda kala bilirsin.

Glutamin ise büyüme hormonunu arttırır ağrılarını azaltır.

Scitec önerme sebebim iyinin kötüsü olması diğer markalara açıkçası ben güvenemiyorum özellikle protein tozunda ekonomik ve güvenmediğim için kullanmıyorum.

Her şeyden önce bu ürünlerin kullanımını kutusunda yazan talimatlara göre kullan. Protein tozu spordan sonra kaslar yıkıldığı için spor sonrası mantıklı olacaktır. Kreatini ise 30-45 dakika önceden kullanman gerekiyor.

Ve unutmadan söylemem gerekir ise spor, ve takviye sektörüne pek güvenme yani takviye olmadan gayet yapılan bir spor sadece para kazanmak için insanları takviyelere ihtiyacı varmış gibi gösteriyorlar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı