Yağları kasa çevirmek mümkün mü?

BnimDr22

Decapat
Arkadaşlar yağları kasa çevirmek gibi birşey mümkün müdür? Eğer mümkün ise nasıl yapılır? Teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır, mümkün değil, kaslar proteinden oluşur. Yağlar adı üstünde yağdır. Sadece spor yaptığında yağ erir ve kas artar. Spor yapıldığında, örneğin şınav çektiğinde kas liflerinde yırtıklar oluşur. Vücut, bu yırtıkların yerine protein kullanarak eskisinden daha güçlü kas lifleri oluşturur. Yani yeterli proteini almak da önemli.
(Konuyu biraz çevirdim gibi oldu ama olsun)

Yağlar kasa çevrilmez, Yağ kütlesi altında kalan kaslar, yağlar eridikçe kaslar belirginleşir. Spordaki kararlılığına ve düzenine göre kas kütlen artabilir. Yanlış şekilde spor yaparsan mevcut kas kütlenden de yersin yağ yakıcam diye.

Hayır, mümkün değil, kaslar proteinden oluşur. Yağlar adı üstünde yağdır. Sadece spor yaptığında yağ erir ve kas artar. Spor yapıldığında, örneğin şınav çektiğinde kas liflerinde yırtıklar oluşur. Vücut, bu yırtıkların yerine protein kullanarak eskisinden daha güçlü kas lifleri oluşturur. Yani yeterli proteini almak da önemli.
(Konuyu biraz çevirdim gibi oldu ama olsun)
Teşekkür ederim [emoji1]

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı