Yağmur suyu giren kasa ve monitör için ne yapılmalı?

Makaleler
7
Daha fazla  
İyi günler ben bir bir PC aldım ve bunu ev damına koydum fakat yağmur yağdı ve bizim çatı su sızdırıyormuş kasa falan su olmuş ama fazla değil ama monitörün üst hava ızgaralarından su girmiş. Ne yapmalıyım şimdiden teşekkürler.

@Recep Baltaş @Ali Güngör abi lütfen bi yardım edin yalvarırım

IMG_20160526_210104-800x450.jpg
IMG_20160526_210020-600x1067.jpg

Dosya Ekleri

• IMG_20160526_210104-800x450.jpg
    IMG_20160526_210104-800x450.jpg
    84,1 KB · Görüntüleme: 215
Son düzenleyen: Moderatör:
Eski ve güvenilir yöntem: Pirinç. Kasayı kapalı yerde, elektrik vermeden söküp parçaları pirince yatırabilirsin. Islakken yatırma, pirinç yapışır. Nemi bu sayede çekebilirsin. Korozyon olduysa ya da parçalar arızalandıysa kurtarmaz. Sökmeden de yatırabilirsin ama sonuçta bir yerlere pirinç kaçmamasına, kalmamasına dikkat etmelisin. Fiziksel bir işlem olduğu için sorumluluğu sendedir ama riski düşüktür.

Eski ve güvenilir yöntem: Pirinç. Kasayı kapalı yerde, elektrik vermeden söküp parçaları pirince yatırabilirsin. Islakken yatırma, pirinç yapışır. Nemi bu sayede çekebilirsin. Korozyon olduysa ya da parçalar arızalandıysa kurtarmaz. Sökmeden de yatırabilirsin ama sonuçta bir yerlere pirinç kaçmamasına, kalmamasına dikkat etmelisin. Fiziksel bir işlem olduğu için sorumluluğu sendedir ama riski düşüktür.

Eyvallah abi teşekkür ederim fön makinesiyle kuruttum oldular biraz geç cevap verdim kusura bakma

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı