Yakın arkadaşım, kız arkadaşının lafıyla benle iletişimi kesti

Yer
İstanbul / Bahçeşehir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci : AMD Ryzen 9 7900X
İşlemci Soğutucusu : Arctic Liquid Freezer II 360MM A-RGB
Anakart : ASRock X670E Steel Legend
RAM: G.Skill Trident Z 16X2 32GB 6000MHZ CL30
Ekran Kartı : Sapphire Nitro+ S.E. RX 6900XT
PSU : Corsair HX1200
Kasa : Cooler Master TD500 White
M2 SSD : Hyperx Fury Gen4 1TB + Gigabyte Aorus Gen4 500GB + Kingston KC2000 Gen3 500GB
SSD : Sandisk SSD Plus 480GB + Sandisk SSD Plus 240GB
HDD : Toshiba X300 4TB
Meslek
Pilotaj Öğrencisi
Merhabalar, yakın bir dostumla ilgili başımdan bir durum geçti. Durumu sizinle paylaşıp fikirlerinizi almak istiyorum;

Yıllar süren dostluğum olan yakın bir arkadaşım var, yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmiyor desem yeridir yani tamamen gerçek dosttuk. Bu arkadaşım 11 Ay önce bir kızla tanıştı sonrasında ilişkileri yürüdü gitti sevgili oldular. Tabi tanışma ve sonrasındaki görüşmeler sırasında benim aracımın olması sebebiyle ilk tanışmaya ben götürdüm sonrasındaki görüşmelerin de bazılarına yine müsait oldukça ben götürdüm ve ilişkilerini ilerletebilmek adına elimden gelen tüm çabayı gösterdim. Kız kaliteli bir insandı, arkadaşımın onu kaçırmasını istemiyordum açıkçası. Sonrasında tanıştıktan 1-2 ay sonra WhatsApp'tan arkadaşla mesajlaşırken kız hakkında birkaç dalgada bulundum fakat kesinlikle öyle düşündüğümden değil yani tamamen dalga amaçlı arkadaş buna alınmış, fakat bana söylememiş. 3 hafta öncesinde de kız, arkadaşın WhatsApp mesajlarını okurken benim onun hakkında ciddi olmadan öylesine söylediğim mesajları okumuş ve sonrasında bana yüksek şekilde bir kin besleyip arkadaşın benimle görüşmesini istememe kararı almış. Arkadaşta benim gerçek niyetimi bilmesine rağmen kıza da hak verdiği için onun sözüne itimat ederek benimle dostluğunu bitirme ve bir daha görüşmeme kararına varmışlar kendilerince. Bugün de bana söyledi benim bugün o söyleyene kadar hiçbir şeyden haberim yoktu. Bu arada kızda benim gerçek niyetle gerçekten öyle düşünerek söylemediğimin farkında, fakat hoş bir durum değil neticede. Bu bana aşırı saçma geliyor, bu konuda sizin düşünceleriniz nedir? Bu durumda ben ne yapmalıyım? Bir kız yüzünden onca yıllık dostluğumu bitirmek hiç istemiyorum açıkçası. Biraz uzun bir yazı oldu farkındayım fakat en kısa şekilde durumu tam nasıl özetleyebilsem bilemedim.

Not : Ben kızla henüz konuşmadım, konuşsam ne diyeceğim onu da bilemiyorum. Kendileri konuşup tartışıp yargısız infaz yaparak karara varmışlar.

Son düzenleme:
Git konuş kızla ama biraz suç sende.
Kızdan özür dile bari :)

Arkadaşının yerinde olsam hak verirdim kıza. Ciddi middi olay oluyor.

Mesela ben bir keresinde okulda esprisinden bir olaydan dolayı disiplinlik oluyordum. Yani anladın sen.

Git konuş kızla ama biraz suç sende.
Kızdan özür dile bari :)

Arkadaşının yerinde olsam hak verirdim kıza. Ciddi middi olay oluyor.

Mesela ben bir keresinde okulda esprisinden bir olaydan dolayı disiplinlik oluyordum. Yani anladın sen.
Özür dilesem bile sonucun değişeceğini pek sanmıyorum.

Oda hak verdiğinden dolayı zaten bitirmek istiyor. Ama ne bileyim 11 aylık bir kız yüzünden ve ortada ciddi yapılmış bir terbiyesizlik yokken aylar önce WhatsApp’tan esprisine söylenmiş bir durum yüzünden Bunca yıllık dostluğu bitirmek absürt geliyor halen.

Son düzenleme:
Hayatını yaşamak için başkalarına ihtiyacın yok, madem 11 aylık bir kıza dostundan daha çok değer verip seninle olan ilişkisini kesiyor boş ver gitsin. Şahsen benim kız arkadaşım çok yakın olduğum birisiyle ilişkimi kesmemi istese o kızı anında şutlardım ama demek ki seni yakın olarak görmüyor. Sen de görme.

Hayatını yaşamak için başkalarına ihtiyacın yok, madem 11 aylık bir kıza dostundan daha çok değer verip seninle olan ilişkisini kesiyor boş ver gitsin. Şahsen benim kız arkadaşım çok yakın olduğum birisiyle ilişkimi kesmemi istese o kızı anında şutlardım ama demek ki seni yakın olarak görmüyor. Sen de görme.
Bende aynı şekilde düşünüyorum, demek ki bunca zaman benim ona verdiğim değere nazaran o bana değer vermemiş ki 11 aylık bir kız için beni anında dediğiniz gibi silebiliyor... Belki de bu vesileyle ileride çok daha büyük kazıklar yemeyi önlemiş olacağım aynı kişi tarafından...

Geri
Yukarı