Yakınımda fiber var nasıl başvururum?

rtakak

Kilopat
Makaleler
10
Yer
İstanbul
Merhaba,
Ben TT altyapısı ile VDSL kullanıyorum. Yakınımdaki evlerde fiber var. Bu evler 10 ila 20M uzaklıkta. Birkaç gün evvel saha ekibi gelmişti. Babama fibere geçebileceğimizden bahsetmiş ama nasıl olduğuna değinmemiş. Ben şu an TürkNet müşterisiyim. Fiber altyapıya geçmek istiyorum ama TT müşterisi olmak istemiyorum. Aynı altyapıyı kullanan Millenicom'un müşterisi olmak istiyorum.

Ayrıca BTK'nin şöyle bir kampanyası varmış: https://www.btk.gov.tr/kurul-kararlari?decision_no=2020/DK-ETD/121
TT altyapısındaki DSL müşterileri TT fiber altyapısına geçiş yaptıklarında kurum ücretsiz oluyor ve ilk faturada 70TL indirim yapılıyor. Bu TT altyapısını kullanan ISS'ler içinde geçerli.

Millenicom teknik durumlarda TT'nin saha ekibini gönderebiliyor. Fibere geçişimizi de sağlayabilir mi acaba? Bunu onlara da sordum, cevap bekliyorum onlardan. Onun dışında öyle olmazsa TT üzerinden taahhütsüz nasıl başvurabilirim acaba?

Teşekkürler.

Bende TürkNet müşteresiyim benim bildiğim TürkNet'te TT saha ekibini kullanıyor. Onlarda belki yardımcı olabilirler.
Evet ancak Türknet TT'nin fiberini kullanmıyor. Sadece dsl altyapısını kiralıyor. Kendi fiberi altyapısı var ama buralarda yok. Sıfırdan getirmezler diye düşünüyorum ama gene de bir başvurayım.
Binada kablo net varsa bir de fiber ise kesinlikle ona geç.
Yok ayrıca fiyatları pahalıymış biraz.

Merhaba TürkNet sadece VDSL ve ADSL hizmeti veriyor fiber alamazsınız.
Yanlış bilgilendirme. TürkNet'in bazı bölgelerde kendi fiber altyapısı var. Ancak Türknet'ten fiber başvuru ile çekmiyormuş.

Dilekçe verme olayını araştırıyorum. Müdürlüğe gidip veriliyormuş galiba. Bilgisi olan bilgilendirebilir mi beni?

Yanlış bilgilendirme. TürkNet'in bazı bölgelerde kendi fiber altyapısı var. Ancak TürkNet'ten fiber başvuru ile çekmiyormuş.

Dilekçe verme olayını araştırıyorum. Müdürlüğe gidip veriliyormuş galiba. Bilgisi olan bilgilendirebilir mi beni?

Yanlış bilgi dediğiniz kaç bölgede var anlamadım? Sen zaten VAE kullanıyorsun ona istinaden yazdım onu.

Geri
Yukarı