Yakışıklıyım ama fotoğraflarda iyi çıkmıyorum

Hocam öncelikle yakışıklı olmak göreceli bir terimdir, etrafımızda bizi yakın kişiler bizim hep yakışıklı olduğumuzu söyleyerek bu düşünceyi kafamıza yerleştirir ve ne yazık ki fotoğraflarda gördüğümüz gerçeği kabullenmek istemeyiz. Ek olarak fotojenik olmak da bir mesele.

Fotoğrafın nerede, kim tarafından, ne ile ve nasıl çekildiği çok önemli. Örnek, arkadaşlarla dışarı çıkıyoruz, ben onları çekiyorum mükemmel çıkıyorlar. Makineyi birebir aynı ayarlayıp verip nerede durup nasıl çekeceklerine kadar tarif ediyorum, çekmeyi bilmeyen çekemiyor. Ama bilen adamla gezerken ben poz vermezken bile en doğal en güzel anımı yakalıyor.

Kamera açısını değiştirebilirsin, ışık açısını değiştirebilirsin veya fotoğraf çekildiğinde ciddi bir poz verebilirsin 😅

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu insanları anlamıyorum, adam ''çirkinim fotoğraflarda kötü çıkıyorum'' dese ''merak etme, muhtemelen sen yakışıklısın'' diyorsunuz, ''yakışıklıyım, fotoğraflarda kötü çıkıyorum'' deyince hemen ''muhtemelen çirkinsin, annenin yakışıklı oğlusun'' diyorsunuz. Ben sizi anlamıyorum, bir insan yakışıklı olamaz mı? Ya da çirkin olamaz mı? Neden insanları görmeden tipini yorumluyorsunuz? Hiç bir şekilde anlamıyorum bunu.

Merhaba, suratım genel olarak kötü değil. Etrafımdaki insanlar yakışıklı olduğumu söylüyor fakat fotoğraflarda çok hareketli veya çok kotu çıkıyorum. Ya dişlerim öne geliyor sincap gibi çıkıyorum ya da değişik bir ifade oluyor suratımda. Nasıl düzelir?

Hocam aynada kendini yakışıklı hissediyorsan sorun yok. Telefon kameralarının açısından kaynaklı oluyor genelde bu kötü hissetmeler.

İnsanlar demek ki yakışıklı değilsin, annesinin yakışıklısı" falan gibi saçma şeyler kullanıyorlar. Yahu arkadaşlar, madem yargı dağıtacak kadar tipiniz var, atın görelim 🤣 Gerçi yakışıksız halı en iyi bilenler oldukları için direkt yönetim yapmışlar arkadaşa, yazık.

Dostum, insan yüzü simetrik değildir. Bundan dolayı aynada gördüğümüz, o alışık olduğumuz suratı bir anda arka kameradan ters halini ,yani gerçek halımizı görünce afallarız. Ne kötüymüş deriz. Halbuki durum öyle değildir. İnsanlara da sorunca, genelde arka kamera ile yani yuzumuzun olduğu gibi alındığı fotolarda daha iyiyizdir selfie'e göre. Çünkü çevre bize öyle alışık olmuştur. Bunun çözümü ise artık gözü alıştırmak. Arka kameradan birkaç hafta fotoğraf çekilince artık alışırsınız.
Burada yorum yapan çirkinlik yarismacilarina bakmayın, insan kendinde olan şeyi en iyi gizleyen ve bilendir. Ayrıca, eğer samimi anlamda siz sormadan 3-4'ten fazla insan size yakışıklı, karizma gibi hoş tabirler yöneltiyorsa ortalama üstünde, genele göre yakışıklısınız demektir. Saygılarımla.

Merhaba, suratım genel olarak kötü değil. Etrafımdaki insanlar yakışıklı olduğumu söylüyor fakat fotoğraflarda çok hareketli veya çok kotu çıkıyorum. Ya dişlerim öne geliyor sincap gibi çıkıyorum ya da değişik bir ifade oluyor suratımda. Nasıl düzelir?

Arkadaşlar, genel açıklama yapayım: Yüzüm kötü değil, güzellik algılarına ters olan çok bir yerim yok. Arkadaşların doğru söylediğine emin misin falan diyenler, evet eminim. Sorumu cevaplamak yerine keşke eleştiri yapmasanız. 2. konu fotoğraf atar misin diyenler maalesef atamıyorum.

Bir diğer konu spor konusu. Evet, çok kaslı değilim ama belirgin bir göbek veya yağlı bir yerim yok. Normal evde her gün hafif kaslari sıkı tutmak icin spor yapan normal bir insanim.

İnsanlar demek ki yakışıklı değilsin, annesinin yakışıklısı" falan gibi saçma şeyler kullanıyorlar. Yahu arkadaşlar, madem yargı dağıtacak kadar tipiniz var, atın görelim 🤣 Gerçi yakışıksız halı en iyi bilenler oldukları için direkt yönetim yapmışlar arkadaşa, yazık.

Dostum, insan yüzü simetrik değildir. Bundan dolayı aynada gördüğümüz, o alışık olduğumuz suratı bir anda arka kameradan ters halini ,yani gerçek halımizı görünce afallarız. Ne kötüymüş deriz. Halbuki durum öyle değildir. İnsanlara da sorunca, genelde arka kamera ile yani yuzumuzun olduğu gibi alındığı fotolarda daha iyiyizdir selfie'e göre. Çünkü çevre bize öyle alışık olmuştur. Bunun çözümü ise artık gözü alıştırmak. Arka kameradan birkaç hafta fotoğraf çekilince artık alışırsınız.
Burada yorum yapan çirkinlik yarismacilarina bakmayın, insan kendinde olan şeyi en iyi gizleyen ve bilendir. Ayrıca, eğer samimi anlamda siz sormadan 3-4'ten fazla insan size yakışıklı, karizma gibi hoş tabirler yöneltiyorsa ortalama üstünde, genele göre yakışıklısınız demektir. Saygılarımla.

Soruya düzgünce cevap veren sayılı kişilerden oldugun için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı