Yaklaşık toplam bellek 2800 MB

TRickboy

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Yer
Çamlıca
Arkadaşlar benim ekran kartı 1GB fakat resimde görüldüğü gibi yaklaşık toplam bellek 2800 MB diye gösteriyor hangisi doğru, yardımcı olabilir misiniz?

adsiz-png.3199

Son düzenleyen: Moderatör:

alicebbar

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Yer
İstanbul
Kardeş ekran kartın 1 GB ama, onboard üzerinde de ekran kartın var o yüzden toplam miktarı gösteriyor. Bu performans için iyi mi dersen bir açıdan iyi ama, arkadaşların dediği gibi bit ve teknolojisi düşük ise kaç GB olursa olsun performansı düşük olacağı anlamına geliyor.

Basit bir örnek, USB 2 16 GB ile USB 3 8 GB performansı gibi, bellek büyük ama veri transfer hızı düşük.

Samet Akman

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Yer
Edirne
O toplam bellek miktarı. Ekran kartının asıl belleği ne ise o. Fazlası hiç bir işe yaramaz.

KS
TRickboy

TRickboy

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Yer
Çamlıca
Ben zaten önemli olanın bit olduğunu biliyorum, sadece merak ettim neden 2800MB yazdığı.
Herkese teşekkür ederim :)

berat_13_97

Hectopat
En iyi cevaplar
0
2. sırada söylenenlere katılıyorum ekran kartın gb önemli değil. Zaten gb'yi düşünmene gerek yok. O ekran kartına göre gb verilir. Önemli olan gpu seviyesi yani soldan 2.rakamları giriş(1,2,3,4) ort(5,6) yüksek(7,8)

Ultra 2gpu(9)=nvidia kesin bilgi almak istiyorsa şiddetle bu videoları izlemeni tavsiye ederim.

Recep Baltaş

Technopat
Yönetici
En iyi cevaplar
732
Yer
İstanbul
2806 MB, sistemin ekran kartına RAM'den ayırdığı belleğin ve kendi belleğinin toplamı ama lanet olsun dostum bu kimin umurunda ? Lanet olası ekran kartlarını bellek miktarına göre değerlendirmeyi bırakalım man!

berat_13_97

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Ya kardeşim alacağınız ekran kartının en önemli olan noktası GPU bitti.Bilgisayarda CPU neyse ekran kartın'da GPU o sizce Perfonmansı arttıran ne bir düşünün Flaş bellekler'dede aynıdır.bellek ha 8 olmuş ha 16 ne fark eder hız 5 MB'tan 10'amı çıkıyor.Fakat USB 3.0 olursa işte o fark eder şimdi anladınız mı neyin ne olduğunu kardeşim zaten bu devir oyunun yediği ram en fazla ram 1GB'dir.

KS
TRickboy

TRickboy

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Yer
Çamlıca
@berat_13_97 Kardeşim benim belleğim yüksek olması gibi bir takıntım yok, sadece neden 2800 MB ğösterdiğini merak ettim. Ben zaten önemli olanın GPU olduğunu biliyorum.

Yeni konular

Yukarı