Yalnızlık durumundan nasıl kurtulunur?

Sosyalleşmek için konfor alanından çıkmak ve atılgan olmak gerekiyor. Hobiler sayesindede arkadaş bulabilirsin.

Kafelere gidip masalardaki insanlara oturabilir miyim? diye sorabilirsiniz o şekilde konusabilirsiniz.
Basketbol sahalarına gidip selam beyler katılabilir miyim? deyip oynarsın ve arkadaş edinirsin.

Spor salonu ve diğer hobiler içinde bunlar geçerli. Aslında yalnız kalmamamız için bir sürü fırsatlar var atılgan olup bunları değerlendirmek bizim elimizde.

Yav kardeşim sosyalleşme hikaye sen milletin Instagram storylerine falan bakma. Sen kendini nasıl mutlu hissediyorsan öyle yaşa. Yaşıtlarına göre özenip yaşamaya çalışma bu hayatı. Elin almanı slavı bak hep yalnız ama nasılda huzurlu. Spor falan hobi olarak güzel tabii ki ama sırf çevre için yapılmaz, insan kendini sağlıklı ve huzurlu bulduğu sürece kıymetini bilmeli.

Yav kardeşim sosyalleşme hikaye sen milletin Instagram storylerine falan bakma. Sen kendini nasıl mutlu hissediyorsan öyle yaşa. Yaşıtlarına göre özenip yaşamaya çalışma bu hayatı. Elin almanı slavı bak hep yalnız ama nasılda huzurlu. Spor falan hobi olarak güzel tabii ki ama sırf çevre için yapılmaz, insan kendini sağlıklı ve huzurlu bulduğu sürece kıymetini bilmeli.
Hocam insta storilerine baktığım için değil takılmayı ve gezmeyi sevdiğim için istiyorum.

Selam arkadaşlar. Ben 20 yaşındayım. Her gün sadece işten eve evden işe gidip geliyorum.Bunun içinde her ay çok fazla kontürüm kalıyordu diye paketimi iptal ettirdim o derece yalnızım yani. Eve gelince ise abartısız yemekten yatasıya kadar zaman telefonda reels izleyerek veya odamın tavanına bakarak geçiyor.Hiç arayan soran arkadaşım yok. İş ortamında da yaşıtım kimse yok ve herkes kendi çıkarında. Hep yalnızım bu durumdan ne kadar zoruma gitse de kurtulamıyorum. Yks hazırlanıyordum ama bu yalnızlık ve bunalım ve ev-iş-ders monotonluğu çalışma düzenimi de alt üst etti. 1 arkadaşım vardı onu da hep ben arayıp soruyordum. Artık o beni sormadığı için bende onu aramıyorum. Arkadaş ortamında hep en çok adım atan ve arayan-soran taraf ben olurum çünkü ben aramayınca(denemiştim) karşıdaki adamda beni aramıyor onun için. Ama neden hep ilk benden ilk adımı bekliyorlar bunu da merak etmişimdir hep. İçimi de döktüm en azından .Bu yalnızlığa karşı ne yapmam gerek sizce?(Kitap oku, yürüyüş yap demeyin çünkü onlar hep yaptığım şeyler olduğu için artık sarmıyor.) Yardımcı olursanız sevinirim.
Hocam baş ağrısı olmasın benimde bir arkadaşım vardı çok ısınmıştım kendisine hep yazan-ilgilenen taraf ben olurdum. çok başını ağrıtmıştım işte yazmıyorsun ilgilenmiyorsun diye.
lakin benim şimdi anladığım bir şey var. yazıp konuşmak için yapacak bir şeyler olması gerek. oyun, aktivite ve ya konuşulacak bir konu. bu tarz şeylerin olması gerek ki yazsın ilgilensin. yoksa bu durum şöyle olur.

Selam hocam nasılsın
İyiyim sen nasılsın
İyi bende ne olsun takılıyorum iş güç.

bu ufak bir örneğiydi. yani her gün her gün böyle bu tarz da yazılıp konuşulamaz. dediğim gibi bir konu olması ve ya kendi aranızda belirlediğiniz bir aktivitenizin olması gerek ki konuşabilesiniz. tabii yazıp ilgilenen yine ilgilenir halini hatrını sorar ama her gün her gün sıkar bu durum.

Bunların dışında bir amaç edinin. spor yapın, sağlıklı beslenin, disiplinli olun, her gün araştırmalar yapın, yeni bilgiler edinin. türlü türlü şeyler var.

Selam arkadaşlar. Ben 20 yaşındayım. Her gün sadece işten eve evden işe gidip geliyorum.Bunun içinde her ay çok fazla kontürüm kalıyordu diye paketimi iptal ettirdim o derece yalnızım yani. Eve gelince ise abartısız yemekten yatasıya kadar zaman telefonda reels izleyerek veya odamın tavanına bakarak geçiyor.Hiç arayan soran arkadaşım yok. İş ortamında da yaşıtım kimse yok ve herkes kendi çıkarında. Hep yalnızım bu durumdan ne kadar zoruma gitse de kurtulamıyorum. Yks hazırlanıyordum ama bu yalnızlık ve bunalım ve ev-iş-ders monotonluğu çalışma düzenimi de alt üst etti. 1 arkadaşım vardı onu da hep ben arayıp soruyordum. Artık o beni sormadığı için bende onu aramıyorum. Arkadaş ortamında hep en çok adım atan ve arayan-soran taraf ben olurum çünkü ben aramayınca(denemiştim) karşıdaki adamda beni aramıyor onun için. Ama neden hep ilk benden ilk adımı bekliyorlar bunu da merak etmişimdir hep. İçimi de döktüm en azından .Bu yalnızlığa karşı ne yapmam gerek sizce?(Kitap oku, yürüyüş yap demeyin çünkü onlar hep yaptığım şeyler olduğu için artık sarmıyor.) Yardımcı olursanız sevinirim.
Bilader git gyme bas hayat boş arkda yoksa solo takıl al ağırlığı keyfine bak.

Geri
Yukarı