Arkadaşsızlık, yalnızlık

shahanshah

Hectopat
Ankara'da üniversite okuyorum 4. sınıfım. Okulumda arkadaş edinemedim herkesin gruplu arkadaşları vardı. Otururken gülüp eğleniyoruz ama ayrıldıktan sonra bir daha kimse kimseyi sormuyor, mesaj atsanız mesajı 1 ay boyunca okumuyorlar vs.

Uzun süreli bir ilişkim var sadece kız arkadaşımla beraber vakit geçiriyoruz ama inanın arkadaş ortamını arıyorsunuz özellikle lisedeyken büyük bir arkadaş grubuyduk o zamanları özlüyorum 6 kişiydik sürekli beraber eğlenir gezerdik. Futbol olsun aktiviteler olsun rezillikler olsun hepsi erkek agalarla sarıyordu ve şimdi o ortamı çok özlüyorum.

Şimdi geldiğim durumda ise şehrimde üniversite okuyorum hiç arkadaşım yok. 24 saat evdeyim, aktivite yapılacak şey yok. Zaten Ankara'da iseniz yapacak hiçbir şey bulamıyorsunuz cadde de tek başına kulaklıkla yürümekten başka (bunu binlerce kez yaptım). Sürekli yalnızım. Özgüvenim yerinde, ortamlara gayet uyum sağlayabiliyorum ancak yok olmuyor. Beraber kitap okuyacak kütüphaneye gidecek spor yapacak çok insan aradım ama hepsi de geçiştiriyor.

Artık depresyona girmeye başladım ve bu yalnızlık beni çıldırtmak üzere. Verebileceğiniz gerçekten güzel tavsiyeleriniz var mı?

ekleme: aile faktörünü eklemeyi unutmuşum, evde oturmak artık ailemin gözüne battığı için evde otururken de psikolojik savaş geçiriyorum resmen.

Son düzenleme:
Bende de yalnızlık olayı var fakat emin ol gerçek hayatta arkadaş olmak yerine hayvanlara ilgi ver hayvanlar bile insanlardan daha sadık güvenilir sevimli degerlidir insanlarla pek iletişim kurmanı önermiyorum

Şuralara bi' göz atınız, belki seveceğiniz yeni bir hayatı keşfedebilirsiniz. Hem bu, size çevre de kazandırabilir.

Triatlon; yüzme, koşu ve bisikletin bir arada yapıldığı bir spordur. Hepsini yapmak ağır gelirse aralarından birini ya da birkaçını da tercih edebilirsiniz.

Ayrıca kedi filan da edinebilirsiniz.

Son düzenleme:
Bende de yalnızlık olayı var fakat emin ol gerçek hayatta arkadaş olmak yerine hayvanlara ilgi ver hayvanlar bile insanlardan daha sadık güvenilir sevimli degerlidir insanlarla pek iletişim kurmanı önermiyorum
Arkadaşın dediği gibi evine bir hayvan alabilirsin (balık hariç). Onunla ilgilenmek bile ev içinde biraz daha rahatlamanı sağlar. Dış ortamlar için ise bazı şeyler geçmiş artık, son sınıfta direkt kanka diyebileceğin birini bulmak çok zor. Çünkü üniversite 1-2 bilemedin 3. sınıfa kadar arkadaşlık bağları oturur. 4 . sınıf genelde bir arada olan arkadaşlarla geçer. Sıfırdan birilerini bulmak gerçekten zor. Belki bir yerde işe girmek sizin için iyi olabilir. Kafe, mağaza gibi.

Yazdıklarınızı okudum teşekkürler tavsiyeleriniz için ancak ailemle yaşamayı söylemeyi unutmuşum. Şu an babamın evinde "yan gelip yatan" olarak görüldüğüm için eve evcil hayvan almam bile gözlerine batacak.

Daha çok sosyalleşmek için önereceğiniz fikirler daha kıymetli olacaktır.

Geri
Yukarı