Yalnızlık...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
"Yalnız ya da değil, yürümeye devam etmelisin. Hatırlaman gereken şey bu. Eğer hepimiz yalnızsak, o zaman yalnızlığımızla birlikteyiz. Bunu düşünmek bana iyi geliyor."

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kitap oku? Olamaz mı? :D oku oku yalnız degilsin.
Okuyorum, okumayı çok seviyorum ama hala yalnızım.
Kitap okumanın faydalarını anlatacak değilim ancak her soruna çözüm olarak sunamazsınız arkadaşlar bence bunu :) Yalnızlıktan şikayetçi olan adama "Yalnız başına yapmayacağı" bir şeyler önermeniz gerekir. Şimdi bu adam kitap okuduğu süre zarfınca yine yalnız kalacak, kelime hazinesi genişler ve daha rahat konuşur diyeceksiniz biliyorum ancak yalnızlık, kelime hazinesinin genişliğine göre uzağında veya yakınında kalınan bir durum, hal değil ki.

Ben Beşiktaş Çarşı Kartalyuvası'nda çalıştım bir süre. Bütün çarşı taraftarı sel gibi üzerimize akıyordu, bir de bu insanları düşün. Onlar da tam aksine insanlardan bıkmış durumdalar :D Yalnızlığına neden olan şeyi sen gayet iyi biliyorsun, bizlerle paylaşmakla başla derim.

Öncelikle Herkese merhaba ve iyi geceler arkadaşlar; :)
:yaz: Gelelim kendisini yanlız hisseden yada yanlızlığı sorgulayan arkadaşıma, bazen insanlarkendilerini yanlız hisseder, ama aslında hiç bir zaman yanlız değilizdir, ne doğarken nede ölürken; yanlızlık, zaman zaman düşüncelerimizde yoğunlaşarak, göğsümüzün sol yanının baş köşesine oturan bir duygudur. ;)

İnsanları dertlerim ile boğmak istemiyorum hep içime atıyorum. Başkalarını dinleyip çözüm bulabiliyorum ve şu da var ki hep kendi bildiğim doğruları yaparım. Her akşam kafamı yastığa koyup tavana bakınca yine birikmişlikler üstüme geliyor. Bence hepimiz çok yalnızız.

Çok güzel bir Özdemir Asaf şiiridir.

Yalnız kaldınız sanırsınız,
Biliyorum.
Yalnız bırakılmışsınız,
Biliyorum.
Ötesi yok.

Ötesi var:
Yalnızlık
Müziğin bile seni dinlemesidir.
Yalnızlık
İnsanin kendine mektup yazması
Ve dönüp dönüp onu okuması