Yalnızlıktan Keyif Alıyorum

Bence 6 yıl okula gitmiş birinin çok samimi arkadaşı, hoşlandığı biri olmuştur illa. Sevmek değil hoşlanma. ( Aşık olma anlamında değil. )

Hocam sizle bir ara konuşmuştuk açtığınız konuda. Bayağı sevmiştim sizi de niye böyle bir şeye takıldınız anlamadım. Çocukken hoşlanma olur. Ayriyeten 11 yaşındaki arkadaşa söylüyorum bunu. Samimi birisi, arkadaş bulmak öyle hadi arkadaş olalım, hadi samimi olalım demekle olmuyor. Ve arkadaşınızın olmaması için ekstra efor sarfedilmesi lazım. Bu da tercih meselesi değil psikolojik bir hastalıktır.

Hocam sizle bir ara konuşmuştuk açtığınız konuda. Bayağı sevmiştim sizi de niye böyle bir şeye takıldınız anlamadım. Çocukken hoşlanma olur. Ayriyeten 11 yaşındaki arkadaşa söylüyorum bunu. Samimi birisi, arkadaş bulmak öyle hadi arkadaş olalım, hadi samimi olalım demekle olmuyor. Ve arkadaşınızın olmaması için ekstra efor sarfedilmesi lazım. Bu da tercih meselesi değil psikolojik bir hastalıktır.
Hatırladım şimdi. Ne bilim bende o yaşta bazen öyle düşündüğüm olduğu için arkadaşı destekledim. Benim açtığım konuda ki mesajlar için gene teşekkür ederim.
Dediklerinizin bazı yerlerinde size katılıyorum.

Yalnızlık faktörü ileride iş hayatınızı çok etkiliyor maalesef. Şöyle ki kariyerinizde iyi bir yere gelmenizde, işsiz kaldığınız zaman iş bulma sürecinde sosyal becerileriniz ile yarattığınız iş çevreniz çok ama çok yardımcı etken oluyor. Bu yüzden iş konusunda biraz girişken ve dışa dönük olmak şart olmuş. Ben bu süreci çok sancılı geçiriyorum o yüzden sosyal becerilerimi geliştirme aşamasındayım. Ancak özel hayatınızda yalnızlık tabi ki de tercih sebebidir.

Herkese selamlar. Ben birçok kişinin aksine sürekli yalnız kalmak isteyen birisiyim. Dışarıda da arkadaşlarımla, ailemle zaman geçirmekten keyif alırım fakat eve geldiğimde kendimi daha huzurlu hissederim. Evde tek başıma vakit geçirmeyi daha çok seviyorum. Karanlık, sessiz ve soğuk(bilerek siyah perde aldım odama) olan yatak odamda sadece gözlerimi kapatmak çok rahatlatıyor beni. Evden dışarı çıkmam istemem, çıktığımda ise eve girmek istemem. Yani kısaca yanlızlıktan keyif alıyorum. Sizce ileride bu bana sorun yaratır mı? Sizce daha fazla sosyalleşmeyi denemeli miyim?

Aynı ben .d salla sosyalleşmeyi.

Doğru olduğunu düşündüğüm bir seçim, her şeyden önce senin kararın tabi.

Şahsen ben de senin gibiyim ve mutluyum. Yalnızlık en iyi dostum, başkasını tanımam.

Daha yazacağım pek çok şey var ama uzun ve yorucu. Kısacası ben de senin gibiyim, bence sorun yaratmaz.
Üzerinden 3 sene geçmiş. Değişen pek bir şey yok. Çok arkadaşım oldu, arkadaşlıklar bozuldu, kavgalar edildi vs. ama en nihayetinde yine kendimi yalnızlığa en yakın olabilecek noktada buldum. Memnunum.

Ha yine de 1-2 kişi de olsun ya. Dünya çekilmez öbür türlü.

Üzerinden 3 sene geçmiş. Değişen pek bir şey yok. Çok arkadaşım oldu, arkadaşlıklar bozuldu, kavgalar edildi vs. ama en nihayetinde yine kendimi yalnızlığa en yakın olabilecek noktada buldum. Memnunum.

Ha yine de 1-2 kişi de olsun ya. Dünya çekilmez öbür türlü.

O bir iki kişi de zamanla kayboluyor zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı