Yamaha nmax 125cc abs ışığı yanıyor

hasansahn34

Hectopat
Merhaba 2016 model yamaha nmax 125cc kullanıyorum. Motorumda ortalama 3-4 çukura girdiğimde sanki abs çalışıyormuş gibi ses gelip abs ışığı yanmaya başlıyor ve abs devre dışı kalıyor. Kontağı açıp kapatınca düzeliyor. Servise gittim lastikleri söküp bakacağız dedi ama bilgisi olan arkadaşlar var mı diye buraya sormak istedim.

Merhaba 2016 model yamaha nmax 125cc kullanıyorum. Motorumda ortalama 3-4 çukura girdiğimde sanki abs çalışıyormuş gibi ses gelip abs ışığı yanmaya başlıyor ve abs devre dışı kalıyor. Kontağı açıp kapatınca düzeliyor. Servise gittim lastikleri söküp bakacağız dedi ama bilgisi olan arkadaşlar var mı diye buraya sormak istedim.

ABS çalışma sesi nasıl oluyor hocam?
ABS'nin çalışmasını ancak fren yaparak anlayabilirsiniz. Beyin ile alakalı bir sorun olabilir.
Duke vardı arkadaşımda o zaman ortak kullanıyorduk. Bizde de aynı sorun oldu beyin ile alakalı çıktı.

Abs çalışma sesi nasıl oluyor hocam?
Abs'nin çalışmasını ancak fren yaparak anlayabilirsiniz. Beyin ile alakalı bir sorun olabilir.
Duke vardı arkadaşımda o zaman ortak kullanıyorduk. Bizde de aynı sorun oldu beyin ile alakalı çıktı.

Sesi şöyle oluyor hani abs etkinken fren yaptığında abs çalışırken bir ses çıkar 1-2 saniye kadar o ses çıkıyor çukura girdiğinde.
O ses frene hiç basmadan çukura girdiğinde 2-3 kere gelirse abs ışığı hep yanmaya başlıyor ve fren köklediğinde lastik kaymaya başlıyor abs devreye girmiyor.

NMax'lerin çoğunda maalesef görülen durum. ABS beyni su ile temas ettiğinde veya kablolarında bir kopukluk yaşandığında bu durum başına geliyor. Tahminimce sorunun basit bir kablo temassızlığı. Lastiğin sökülmesi gerekiyor evet.

Aynı sorun yeni aldığım pcx de var hocam her çukura girdiğimde abs devreye giriyor ama ışığı kontrol etmedim sen bir çözüm bulabildin mi?

Servisle konuştum bakılması lazım belki abs kablosu çıkmıştır belki sensor arızalıdır bilemiyoruz dediler bende zaten evde kaldığımız için götürüp baktırmadım hiç su karantina olayları bitince bir baktırcam.

Servisle konuştum bakılması lazım belki abs kablosu çıkmıştır belki sensor arızalıdır bilemiyoruz dediler bende zaten evde kaldığımız için götürüp baktırmadım hiç su karantina olayları bitince bir baktırcam.

Abi bende nmax 155 kullanıyorum çukura girdiğinde teker anlıkta olsa boşa düşüyor abs sensörü boşa çıkıyor algılayamıyor hatta nmaxle teker yap 5 10 metre abs iptal olur sen kontağı kapatıp açana kadar.

Geri
Yukarı