Yan binada fiber varken binada yok

froob42

Hectopat
8 bloklu bir sitede oturuyorum karşımdaki blokta fiber var. 100'e 8 veriliyor ama benim binamda ADSL var. Bunu fibere geçirebilir miyim? Eğer öyle bir şansım varsa nasıl yapabilirim?

8 bloklu bir sitede oturuyorum karşımdaki blokta fiber var. 100'e 8 veriliyor ama benim binamda ADSL var. Bunu fibere geçirebilir miyim? Eğer öyle bir şansım varsa nasıl yapabilirim?
Müteahhit, site yetkilisi yada fiber veren servis sağlayıcı ile iletişime geçin.

Müteahhit, site yetkilisi ya da fiber veren servis sağlayıcı ile iletişime geçin.

Türk Telekom yakın zamanda fiber kablo çektiler bulunduğum sokağa ama benim apartmana gelmedi diğer apartmanlara baktığımda gelmiş saha dolabı 45 metre gözüküyor benim saha dolabım 1150 metre gözüküyor.

Türk Telekom yakın zamanda fiber kablo çektiler bulunduğum sokağa ama benim apartmana gelmedi diğer apartmanlara baktığımda gelmiş saha dolabı 45 metre gözüküyor benim saha dolabım 1150 metre gözüküyor.
Dediğim gibi Müteahhit, site yetkilisi yada telekomla iletişime geçin. Diyebileceğim bir şey yok.

Bulunduğunuz binada sadece ADSL alt yapısı olduğundan emin misiniz? Genellikle zemin veya bodrum katlarda bu alt yapıların kutuları ve kabinleri bulunuyor.

Aşağıdaki WEB sitesinden alt yapı sorgulaması yapabilir misiniz?

Son düzenleme:
Bulunduğunuz binada sadece ADSL alt yapısı olduğundan emin misiniz? Genellikle zemin veya bodrum katlarda bu alt yapıların kutuları ve kabinleri bulunuyor.

Aşağıdaki web sitesinden altyapı sorgulaması yapabilir misiniz?

Eminim kesin ADSL arayıp konusmustumda zaten ADSL altyapı var su anda ADSL kullanıyorum 12'e 0.6 alıyorum.

Hocam bizim de yan sitede FTTH altyapı var ama bizde sadece VDSL kullanılıyor. Daha bugün hem CİMER'e hem de BTK şikayet bölümünden başvuru yaptım. Aslında en etkilisi binada oturanlarla toplu dilekçe vermek ama onu gerçekleştirecek samimiyetim yok hiçbiriyle.

Sırayla şunları yapabilirsiniz;

1 - Toplu bir şekilde dilekçe hazırlayıp ilgili ilin Türk Telekom (bölgenizde altyapı sağlayıcısı hangisi ise) müdürlüklerine elden teslim etmek. İnternette dilekçe örnekleri var. (Bunu yaparsanız mutlaka takip no isteyin)
2 - BTK şikayet bölümünden başvuruda bulunmak.
3 - En son çare olarak CİMER'den Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na istekte bulunmak.

Bölgede bulunan servis sağlayıcısı kim bilmiyorum ama yukarıda da hocamın belirttiği gibi bina geneli dilekçe toplayıp müracaat ederseniz geri çevirmeyeceklerdir bunu bina yöneticiniz ile bir konuşun derim bölgede fiber var ise müracaat sonrası kesinlikle ilgilenirler.

Bölgede bulunan servis sağlayıcısı kim bilmiyorum ama yukarıda da hocamın belirttiği gibi bina geneli dilekçe toplayıp müracaat ederseniz geri çevirmeyeceklerdir bunu bina yöneticiniz ile bir konuşun derim bölgede fiber var ise müracaat sonrası kesinlikle ilgilenirler.

Binada 6 kişi var ve sadece ben internet kullanıyorum diğer kısım yaşlı kullanılmıyor internet tek ben varım.

Yeni konular

Geri
Yukarı