Yan omuz kanatlar ve trapezler için hareket önerisi

Hyper_6902

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar yan omuz olarak lateral raise yapıyorum ama yetmiyor haliyle. Trapez hayatım boyunca çalışmadım ama sırttan dolayı az da olsa gelişmiş ama ben üstüne koymak istiyorum. Sırt anrenmanım t line, lat pull down supinated tutuş yapıyorum, bir makine daha var adını bilmiyorum sırt çekiş için. Chest press sırt için çekiş versiyonu gibi.

Sırt toplam 12 set yapıyorum ama ben üstüne 4 set lat push down eklemeyi düşünüyorum. Trapez ve an omuz için ekstra hareket bulamadım. Ne önerirsiniz?

Hareket Chest Supported Row olabilir mi? Veya Cable Row?
Cable Row makinalısı hocam. Yani makina bu:

Yan omuz için hareket öneriniz var mı?

Cable Row makinalısı hocam. Yani makina bu:

Yan omuz için hareket öneriniz var mı?
Kablo ile yapacağınız Lateral Raise dumbbell’dan daha etkili olur hocam. Ayrıca Dumbbell Shoulder Press’de ön omuzla yan omuzu mükemmel çalıştırır.

Kablo ile yapacağınız Lateral Raise dumbbell’dan daha etkili olur hocam. Ayrıca Dumbbell Shoulder Press’de ön omuzla yan omuzu mükemmel çalıştırır.

Hocma programımı aşağıda yazıyorum. Göğüste 3 hareket yazan yer Göğüs itiş makinayla, pec fly ve chest press. Bacak ve karın antrenmanım zaten iyi. Siz öyle diyince sanırsam cable versiyonu olanı da omuza ekledim. Tek trapez kaldı ama ben PPL uyguladığımdan trapezi nereye yazıcağımı bilemedim. İnsanlar omuz günü demiş ama benim omuz günüm yok.

Push

Göğüs:3 makina(4'er set) + Cable Crossover (4'er set) + Dumbell Press (3set)

Ön Omuz: Shoulder Press (4set) + Front Raise (4set)

Triceps: Triceps Push Down (5set) + Triceps push down (demirli version) (4set)

Pull

Sırt: Lat Pull Down (4 set) + T Lıne (4 set) + Adını bilmediğim makina (4 set) + Rope Straight Arm Pull Down (4 set)

Arka Omuz: Rear Delt Raise (4 set) + Rear Deltoıd Combo (4set)

Biceps: Hummer (4 set) + Normal Dumbell (4 set) +İncline Curl (3 set)

Legs

Bacak (Standart Makina)

Yan Omuz: Lateral Raise (5 set) + Cable Lateral Raise (4set)

Karın: Standart Karın Antrenmanı

Hocam tek bir itiş günü 11 set göğüs fazla değil mi? Tavsiyem İntensity, yani yoğunluk olarak çalışın, Örneğin göğüse 5-6 hareket 1 set yapın. Her set tükenişe gidin. Çünkü “çok set çok gelişim” demek değildir aksine natural bir sporcuya zarar verir. Aşağıdaki videoyu izleyin daha iyi anlayacaksınız.Trapezi de çekiş günü yapabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam tek bir itiş günü 11 set göğüs fazla değil mi? Tavsiyem İntensity, yani yoğunluk olarak çalışın, Örneğin göğüse 5-6 hareket 1 set yapın. Her set tükenişe gidin. Çünkü “çok set çok gelişim” demek değildir aksine natural bir sporcuya zarar verir. Aşağıdaki videoyu izleyin daha iyi anlayacaksınız.Trapezi de çekiş günü yapabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Tek bir itiş gününde bütün hareketleri yapmıyorum hocam. Mesela göğüs günü direk 12 set diğer göğüs zamanında 7 set yapıyorum. Trapez için sağ olun.

Tek set mi calış diyorsun yani?

Yeni konular

Geri
Yukarı