Yan sanayi laptop adaptörü patlar mı?

WhatsTheMatter

Hectopat
İkinci el laptop aldım. Satın aldığım adam Sahibinden'e cihaz hakkında "Sorunsuz, bilgisayar öğretmeninden satılık cihaz." falan diye yazmıştı.

Neyse ödemeyi yaptım, adam yolladı. Cihaz yan sanayi, markası hiç duyulmamış Swansong marka bir adaptör ve yine aynı şekilde markası hiç duyulmamış Simple S100 diye bir SSD ile geldi. Şu ana kadar bir sorun yaşamadım. Adaptörün voltaj değeri ve saire de orijinaliyle aynı. Ama herhangi bir sorun yaşar mıyım? Patlamaz değil mi yani mesela? Patlarsa da zehirlenmeyiz, ölmeyiz? :)

Kimse kesin bir şey söyleyemez. En kaliteli bileşenler bile patlayabilir. Önemli olan kaliteli olması. Kaliteli bileşenlerin zarar görme olasılığı daha düşüktür.

İkinci el laptop aldım. Satın aldığım adam Sahibinden'e cihaz hakkında "sorunsuz, bilgisayar öğretmeninden satılık cihaz." falan diye yazmıştı.

Neyse ödemeyi yaptım, adam yolladı. Cihaz yan sanayi, markası hiç duyulmamış swansong marka bir adaptör ve yine aynı şekilde markası hiç duyulmamış simple S100 diye bir SSD ile geldi. Şu ana kadar bir sorun yaşamadım. Adaptörün voltaj değeri vesaire de orijinaliyle aynı. Ama herhangi bir sorun yaşar mıyım? Patlamaz değil mi yani mesela? Patlarsa da zehirlenmeyiz, ölmeyiz? :)

Hocam bende eski bir cihaz vardı kablosu yanmıştı bayağı kıvılcımlar çıkmıştı. Ara ara kontrol edin dışta kopma erime var mı diye. Ondan sonrası kader.:D

Kimse kesin bir şey söyleyemez. En kaliteli bileşenler bile patlayabilir. Önemli olan kaliteli olması. Kaliteli bileşenlerin zarar görme olasılığı daha düşüktür.

Aynen öyle. Mesela benim kullandığım orijinal adaptörün uçları karardığı için prize taktığımda çok büyük bir Ark ve ses ortaya çıkıyordu. Pahalı diye yan sanayi aldım bir sorun yok şimdilik. Biraz da şans işi.

Yaklaşık 1 senedir yan sanayi kullanıyorum şükür bir şey olmadı.
İyiymiş hocam.
Anladım. Teşekkür ediyorum.
Hocam bende eski bir cihaz vardı kablosu yanmıştı bayağı kıvılcımlar çıkmıştı. Ara ara kontrol edin dışta kopma erime var mı diye. Ondan sonrası kader.:D
İşimiz şansa kaldı hocam desene :D Geçmiş olsun çok.
Ben bir kere yan sanayi kullandam kısa sürede bozuldu hocam tabii şanssızlıkta olabilir :D
Geçmiş olsun hocam. Normalde benim yan sanayi ile (ve hatta ikinci el ile) işim olmaz ama internetten ilk defa böyle bir alışveriş yapayım dedim ve başıma bu geldi.
Aynen öyle. Mesela benim kullandığım orijinal adaptörün uçları karardığı için prize taktığımda çok büyük bir Ark ve ses ortaya çıkıyordu. Pahalı diye yan sanayi aldım bir sorun yok şimdilik. Biraz da şans işi.
Geçmiş olsun. Şöyle bir baktım da, bazı satıcılar yan sanayi olduğu belli olmasın diye fotoğraf çekerken markayı gizliyorlar.
Çatlama patlama duymadım da genelde orjinallerine göre ömürleri kısa olabiliyor.
Anladım hocam, teşekkür ederim.

İyiymiş hocam.

Anladım. Teşekkür ediyorum.

İşimiz şansa kaldı hocam desene :D Geçmiş olsun çok.

Geçmiş olsun hocam. Normalde benim yan sanayi ile (ve hatta ikinci el ile) işim olmaz ama internetten ilk defa böyle bir alışveriş yapayım dedim ve başıma bu geldi.

Geçmiş olsun. Şöyle bir baktım da, bazı satıcılar yan sanayi olduğu belli olmasın diye fotoğraf çekerken markayı gizliyorlar.

Anladım hocam, teşekkür ederim.

Sorması ayıp hangi cihazı aldınız?

Geri
Yukarı