Yanan akıllı tahta nasıl onarılır?

Mustafa Dağatar

Hectopat
Biz beden eğitimi dersindeyken akıllı tahta birden yanmış. O sırada sınıfta olan 5-6 kişi yanık kokusu alınca akıllı tahtaya koku gitsin diye kolonya benzeri bir şey sıkmışlar. Sonra tahta bir daha açılmadı. Yanık kokusu geldiği esnada tahta bildiğim kadarıyla kapalıydı fakat uyku modunda da olabilirmiş o kısımda emin değilim. Beden eğitimi dersinden önce tahtayı 1 kere açtık onun dışında bildiğim kadarıyla kapalıydı. Cuma günü müdür yardımcısı gelip bir şekilde tahtayı onarmamızı söyledi. Ne yapabiliriz?

Siz hiç bir şey yapamazsınız. Akıllı tahta kaçıncı faz? Faz 3 ise garantisi devam ediyordur. Servisle görüşülüp halledilir. Garanti yoksa da okul idaresi Fatih pys üzerinden arıza kaydı oluşturacak.

Bilişim bölümü olmamızdan dolayı gliba sorumlu tutuluyoruz. Bence sorumlu tutulacak en mantıklı kişiler beden eğiştimi dersinde sınıfta kalıp kolonyayi sıkan kişiler ama sınıfın hepsini sorumlu tutuyorlar.

Olayla ilgin yoksa ödemiyorum para falan dersin olur biter.

Sorumluluk sende değil anlattıklarına göre.

Biz beden eğitimi dersindeyken akıllı tahta birden yanmış. O sırada sınıfta olan 5-6 kişi yanık kokusu alınca akıllı tahtaya koku gitsin diye kolonya benzeri bir şey sıkmışlar. Sonra tahta bir daha açılmadı. Yanık kokusu geldiği esnada tahta bildiğim kadarıyla kapalıydı fakat uyku modunda da olabilirmiş o kısımda emin değilim. Beden eğitimi dersinden önce tahtayı 1 kere açtık onun dışında bildiğim kadarıyla kapalıydı. Cuma günü müdür yardımcısı gelip bir şekilde tahtayı onarmamızı söyledi. Ne yapabiliriz?

Hocam affedin çok güldüm. Rehber hocasıyla konuşun sorumluluk sizin değil.

Bütün sınıf bi şekilde onarmamızı söyledi.

Meslek lisesindeyim bilişim bölümünde olduğum için galiba bize yıktılar ama sınıfça düşünüyoruz yapabileceğimiz bir şey yok gibi.
Abim müdür yardımcınızın bilişimle alakası yok herhalde kolaysa al havya eline aç anakartı hasar tespiti yap diye çıkışırdım ben olsam öyle iş mi olur? Dendiği gibi arıza kaydı oluşturun ödemeyin de ne demek sizin üstünüze yıkıyorlar!

Akıllı tahta kendiliğinden yanmaz ama hadi bir arıza oldu ve yanık kokusu çıktı diyelim. Niye tuzlukla koşup da kolonya sıkıyorsunuz ki? Mantık hatası var bunda. Bir şey yapmadığı halde bir insan neden üstünü örtmeye çalışır?

Yangın kolonyayla söndürülür bilmiyorsanız buralarda yorum yazmayın :)

Yeni konular

Geri
Yukarı