Yanlış bilgi sonucu mağdur ettiğiniz oldu mu?

Bir kez internet ortamında olmuştu; ama öyle eften püften ufak bir konuydu. Yanlış yaptığımda da huzursuz hissettim özür dileyip parayla telafi ettim. Forumda da buna benzer bir şey yapanı görmüştüm.

Şahsen forumda bile öneri verirken deli gibi özgüvenli üyeler görüyorum. Öneriyorlar ama nasıl kesin dille konuşuyorlar var ya...

Son düzenleme:
Burada değil ama bir keresinde adres soran kişiyi yanlış yere yönlendirmiştim.
Göztepeyi sormuştu. Anadolu yakasında yaşayan birisi olarak, tabi ki Kadıköy geldi aklıma direk. Kadına "sen çok yanlış gelmişsin" diyerek Marmaray ile Kadıköy'e yollamıştım. Sonradan neden "ama Avrupa yakasında demişlerdi" dediğini anladım. :) Bağcılar Göztepe diye yer varmış :)

Özellikle 2020 üyelerinin dikkat etmediği husus. İlginçtir ki hâlâ aynı kafada devam ediyorlar. Bir noktada forum yapısı bunu gerektiriyor belki de.

Yanlış bilgi verebileceğimi ve doğacak sonuçları fark ettiğim için uzun zamandır teknik destek vermemeye, öneri yapmamaya çalışıyorum. %100 emin olduğum konular hariç tabii. Soruya cevaben; hayır, olmadı.

Ama sorsan sistem toplayan, ekipman önerenlerin kaçı %100 emin? İşler ilginçleştiğinde umarım şahit oluruz, ne diyeceklerini merak ediyorum.

Bu forumda bolca oluyor aslında. Minimum 10000 mesajı olup da 1 mesajda bile kötü ya da yanlış öneri vermemenin imkanı yok gibi.

Artık forumda, emin olsam bile yüksek rakamların döndüğü konulara yaklaşmayacağım. Deli gibi bilgi kirliliği oluyor ve önerilen bir şeyden daha iyisi de çıkabiliyor illaha. Bugün bir şey öneriyorsun yarın bir kronikleşmiş sorunu olduğu keşfediliyor ya da indirime giren farklı ve çok daha iyi bir alternatifi çıkıyor, daha iyilerini toplayabilecek tecrübeli üyeler de olabiliyor seninki aralarında zayıf ve yanlış kalıyor vs.

Şahsen en basitinden bir laptop önerisi istese üye, didik didik donanımlarından malzeme kalitesine, satıcısından kullanıcı yorumlarına vs. her şeyini araştırıyorum. Attığım laptopun o bütçede piyasada en iyisi olduğunu bilsem de altına her zaman "Fena bir modele benzemiyor, daha iyileri de bulunabilir bu fiyata, gözden kaçan illaki olmuştur, araştırın derim, diğer üyelerin de yorumunu bekleyin." diye not düşerim.

Bu forumda bolca oluyor aslında. Minimum 10000 mesajı olup da 1 mesajda bile kötü ya da yanlış öneri vermemenin imkanı yok gibi.
Vermediğimi düşünüyorum, yoksa geri dönüş mutlaka olurdu.

Yeni konular

Geri
Yukarı