Yanlış fan aldım

Deadlywhisper

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengance rgb 3600 mhz sl
Ekran kartı
Sapphire 6600 xt
Anakart
Msı mah b550 Tomahawk
İşlemci
Amd Ryzen 5 5600x
Bütçemin kısıtlanması ve fan konusunda F/P arayışına girdiğim sıralarda ID-Cooling XF ARGB fanlarını keşfettim. Bu arada kasam Be Quiet! 500DX siyah. Günlerdir fanın siyah versiyonunu aradım bulamadım. En sonunda buldum ve bir heyecanla 4 tane yapıştırdım bir de kontrolcü çaktım yaslandım arkama. Aldığım ürüne biraz daha bakayım dedim. Aldığım fan XF değil TF imiş. Değerlerinden pek anlamıyorum ama eminim ki XF siyahının stoku kalmadığına göre daha iyidir. Ne yapacağım? Sizce bu fanda idare eder mi beni? Sistem toplama aşamasındayım 4 bileşen kaldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
https://www.idcooling.com/Product/detail/id/242/name/TF-12025-ARGB
https://www.idcooling.com/Product/detail/id/192/name/XF-12025-RGB (Single)
Dediğiniz ürünler bunlarsa arada çok bir fark yok gibi duruyor. Fakat aldığınız kontrolcü ile uyumlu mu?
Evet bunlar. Sadece attığınız XF RGB versiyonu, ARGB değil. Almak istediğim ürünün değerlerinin fotoğrafını attım. Kontrolcu yine aynı markaya ait satıcı Id-coolingin bütün fanlarıyla uyumlu olduğunu söylüyor. Hatta yine aynı ürünün se234 argb kule tipi soğutucusunu aldım onuda huba bağlamayı düşünüyorum. Ama onun uyumlu olup olmadığından emin değilim. Çünkü anakartımda iki adet ARGB (jrainbow) girişi mevcut. Ve birisini kasanın ledleri için kullanmak durumunda kalacağım. O yüzden denemem gerekiyor. Tek korkum hubda Argb LED için sata kablosu olmasın. Bazıları argb desteği olmayan kasalar için ek yöntem diyor, bazıları kumanda için onu da kullanmak zorundasın diyor. Bütün bu bağlantılardan sonra o satayı psuya bağlamanın gerekliliğinden emin değilim.

kontrolcü: ARGB FAN ÇOKLAYICI

Kule tipi soğutucu: ID-COOLING SE-234 ARGB 4Pin PWM 120mm İşlemci Soğutucu Fiyat

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220814-151328_Chrome.jpg
    Screenshot_20220814-151328_Chrome.jpg
    51,4 KB · Görüntüleme: 12

Yeni konular

Geri
Yukarı