Yanlış gelen ürün için satış temsilcisine para yollanmalı mı?

justblack

Centipat
Yer
Bakü
Daha fazla  
Herkese selam. İyi akşamlar.

Ben Amazon'dan 2 adet USB bellek aldım lakin bana 2 adet RAM yollandı. Ödediğim fiyat 160 civarı, gelen paket ise 1000-1200 TL civarı. Azerbaycan'da yaşadığım için paket bana aracı kargo firması tarafından ulaştırıldı. Ve firma iade sürecine katılmayacağını söyledi. Ve ben sorunu gördüğüm de Amazon müşteri hizmetleri ile görüştüm ve Azerbaycan'dan ürünü nasıl iade edeceğimi sordum. Onlar ürün sizde kalsın dedi. Lakin vicdanım rahat etmediği için Amazon'dan satıcı ile de iletişime geçtim. Olayın benim için hukusal bir engeli yok. Sadece içimi rahatlatmak için yapıyordum. Oradan bana iletişim bilgileri verildi. Ben ise kendilerine kendi WhatsApp numaramı verip onların iletişime geçmesini istedim. Bana ulaşan numara şahsi bir hesaptı, ve ürünü iade etmezsem maaşından kesileceğini söyledi. İade süreci pahalı olduğundan fiyat farkını ödeyeceğimi dedim. Nasılsa burada ürünleri aynı fiyattan satabildim.

Lakin içime bir şüphe düştü. Ya bu kişi beni kandırıyor, Satıcı şirket ürünler için kimseye ceza vermeyecek, bu kişi parayı kendi için istiyor diye. O yüzden size de sormak istedim. Bu işler nasıl yürür, yanlış gelen ürün için firma işçiye ceza verir mi? Firma ile bizzat iletişime mi geçmeliyim? Ne düşünüyorsunuz? Herkesin fikrini değerlendireceğim.
Başlık da tam olayı izah etmiyor. Biraz uzun ve gereksiz bilgilerle dolu ama detaylı olsun diye böyle yazdım.
Teşekkür ederim.

Ben Amazon'dan 2 adet USB bellek aldım lakin bana 2 adet RAM yollandı. Ödediğim fiyat 160 civarı, gelen paket ise 1000-1200 TL civarı. Azerbaycan'da yaşadığım için paket bana aracı kargo firması tarafından ulaştırıldı. Ve firma iade sürecine katılmayacağını söyledi. Ve ben sorunu gördüğüm de Amazon müşteri hizmetleri ile görüştüm ve Azerbaycan'dan ürünü nasıl iade edeceğimi sordum. Onlar ürün sizde kalsın dedi. Lakin vicdanım rahat etmediği için Amazon'dan satıcı ile de iletişime geçtim. Olayın benim için hukusal bir engeli yok. Sadece içimi rahatlatmak için yapıyordum. Oradan bana iletişim bilgileri verildi. Ben ise kendilerine kendi WhatsApp numaramı verip onların iletişime geçmesini istedim. Bana ulaşan numara şahsi bir hesaptı, ve ürünü iade etmezsem maaşından kesileceğini söyledi. İade süreci pahalı olduğundan fiyat farkını ödeyeceğimi dedim. Nasılsa burada ürünleri aynı fiyattan satabildim.

Lakin içime bir şüphe düştü. Ya bu kişi beni kandırıyor, Satıcı şirket ürünler için kimseye ceza vermeyecek, bu kişi parayı kendi için istiyor diye. O yüzden size de sormak istedim. Bu işler nasıl yürür, yanlış gelen ürün için firma işçiye ceza verir mi? Firma ile bizzat iletişime mi geçmeliyim? Ne düşünüyorsunuz? Herkesin fikrini değerlendireceğim.
Başlık da tam olayı izah etmiyor. Biraz uzun ve gereksiz bilgilerle dolu ama detaylı olsun diye böyle yazdım.
Teşekkür ederim.
Amazon böyle şeyler yapıyor. Bir dönem kullanıp memnun kalmadığın tüketilebilir ürünleri iade etmek istediğinde geri istemeyip parasını iade ediyorlardı. Bence yollamayın parayı. İçinizi rahatlatmak için aradaki farkı bir yere bağışlayabilirsiniz.

Hocam firma size kalsın demiş madem içinizi rahatlatmak istiyorsunuz uygun fiyattan satın ihtiyacı olan birine buda içinizi rahatlatır. Şu Whatsapp üzerinden mesaj atıp maaşımdan kesilecek olayına pek inanmadım.

Lakin içime bir şüphe düştü. Ya bu kişi beni kandırıyor, satıcı şirket ürünler için kimseye ceza vermeyecek, bu kişi parayı kendi için istiyor diye. O yüzden size de sormak istedim. Bu işler nasıl yürür, yanlış gelen ürün için firma işçiye ceza verir mi? Firma ile bizzat iletişime mi geçmeliyim? Ne düşünüyorsunuz? Herkesin fikrini değerlendireceğim.
Teşekkür ederim.

Öncelikle firma ile görüşerek sizden para isteyen kişinin iletişim bilgilerini veriniz. Ardından eğer firma talep ederse aradaki para farkını firmaya gönderin. Sakın numarasını veren kişiye göndermeyin parayı eğer bir durum olursa siz gönderdim dersiniz o kişi bana para göndermedi der parayı cebe atar. Eğer firma para talep etmezse RAM'ler sizde kalsın derse kullanmayacaksan satarsın, eğer paraya ihtiyacın yoksa gidip bir tanıdığına vs hediye edebilirsin.

Hocam şirket kalsın dediyse uğraşmayın bence. Size bir jest olmuş gibi düşünün. Veya dürüst olduğunuz için istememiştir.
Hocam aslında satıcı değil, amazon kalsın dedi. Çalışan maaşından kesilecek dedi diye rahatsız oldum. Amacım paranın gerçekten satıcı firmaya gidip-gitmeyeceğini anlamak.

Hocam aslında satıcı değil, amazon kalsın dedi. Çalışan maaşından kesilecek dedi diye rahatsız oldum. Amacım paranın gerçekten satıcı firmaya gidip-gitmeyeceğini anlamak.
Amazon karşılıyor arasında ki miktarı bildiğim kadarıyla. Bir çok ürünü her zaman iade almıyor hallettik sizde kalsın diyor veya siz bir ürün aldınız ve indirime girerse size para iadesi yapıyor indirim kadarıyla. Yani amazon kafasına göre söylemez bunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı