Yanlış teslimatta sorun tüketiciye mi yoksa kuryeye mi aittir?

pinkmans

Hectopat
Daha fazla  
Yasal bir problem olmaması adına üstün körü bahsedeceğim. Ailem, hepinizin bildiği domino taşlı bir pizzacıdan 3 adet pizza sipariş etmiş. Kapıya gittiğimde kurye bana 6 pizza verdi ve bende sorgulamadım. Yedik içtik ve barkoda baktığımda farklı birinin pizzası olduğunu fark ettim. Şimdi burada sorun bana mı yoksa kuryeye mi ait? Bir problem çeker miyim? (1 saat oldu kurye geri dönüş yapmadı onlarda ya farkında değiller ya da telafi ettiler bir şekilde).

Yasal bir problem olmaması adına üstün körü bahsedeceğim. Ailem, hepinizin bildiği domino taşlı bir pizzacıdan 3 adet pizza sipariş etmiş. Kapıya gittiğimde kurye bana 6 pizza verdi ve bende sorgulamadım. Yedik içtik ve barkoda baktığımda farklı birinin pizzası olduğunu fark ettim. Şimdi burada sorun bana mı yoksa kuryeye mi ait? Bir problem çeker miyim? (1 saat oldu kurye geri dönüş yapmadı onlarda ya farkında değiller ya da telafi ettiler bir şekilde).

Siz 3 sipariş vermişsiniz kurye 6 tane verdiğinde sormak aklınıza gelmedi yedikten sonra mı aklınıza geldi?

İki tarafta da sorun var ama hatanın büyüğü sizde. Siparişin farklı geldiğini bilmenize rağmen bildirmemişsiniz. Tabii kurye de dalgınlık yapıp yanlış siparişi teslim etmemeliydi ama onun ki insanlık hali sayılabilir. Siz fark ettiğinizde geri dönüş sağlamalıydınız.

Onların derdi size Allah'tan hediye gelmiş işte üzümü ye bağını sorma.

O kadar bekledikten sonra bir de tek tek onu bunu mu soracak kişi? İşini düzgün yapsın firma veya kurye kimdeyse artık hata.

Zor bir şey değil amacın ne? “ben, 3 adet sipariş verdim 6 tane değil karışıklık oldu herhalde.” demek zor bir şey değil. Ayrıca kurye dalgınlığa gelmiş olabilir fakat bütün suçu kuryeye atarak kendinizi kandırmayın.

Tabi ki onların hatasi sizin değil ama tabi keşke belirtseydiniz yemeden önce çünkü işleri gerçekten zor ve muhtemelen ceplerinden ödediler. Yemeksepeti Banabi depoda çalışıyordum eksik bir ürün olduğunda sorumluluk bize aitti tabi biz ds olduğumuz için cebimizden ödemezdik ücret iadesi yapardık ama çok olursa bu olay uyarı alırdık 2. uyarı iş aktidinin sonlandırılması sebebidir kuryeler ise kendi cebinden ödüyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı