Yanlış "yanlış bilgi" uyarısı verildiğini düşünüyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yer
Mersin
Merhaba, aşağıda görselini bıraktığım mesaj hakkında "yanlış bilgi" uyarısı aldım. Mesajımda kaynak belirttim, Twitter'da 2.6 milyon takipçi sayısına sahip Pusholder haber sayfasının yaptığı haberi paylaştım. Yani uydurarak bu bilgiyi vermedim. Bunun için neden yanlış bilgi uyarısı alıyorum? Hadi ben aldım, benden sonra konuya mesaj atan kullanıcı da aynı şeyi yazıyor. Madem bana uyarı verdiniz, ona da verin diye rapor atıyorum ve cevaplanmıyor.

Bundan birkaç gün önce "RTX 4060 Ti ile 13400F darboğaz yapar" diyen kişiye de kanıtlarıyla yapmadığını gösterip yapar diyen kişinin mesajını raporladığımda onun mesajını sildiniz uyarı vermek yerine. Ben koskoca haber sayfasının yazdığı tweet'i kaynak gösterince yanlış bilgi uyarısı alıyorum. Neden? Kişiye göre mi muamele yapıyorsunuz anlamıyorum gerçekten.

1694809881795.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, son raporunuz inceleme için beklemekteydi. Cevaplanmamış olması raporunuzun reddedildiğini anlamına gelmez. Konu açmanız üzerine raporda gerekli incelemeler yapıldı ancak herhangi bir kural ihlali bulunmadı. Siz, mesajınızda "Alıntılar kaldırıldı." demektesiniz, raporladığınız üye ise "Telefonda görünüyor ama Web üzerinden kaldırdılar bu görünürlüğü" demekte. Yani ilgili butonun görünürlüğünden bahsetmekte, alıntı sisteminin varolup olmamasından değil.

Belirttiğiniz kaynağın ilgili sosyal medya platformunda yüksek miktarda takipçi barındırıyor olması o kaynağı %100 doğru yapmamakta.

Herkesin mesajını ve gönderdiği raporu eşit şartlarda değerlendiriyoruz. Üyeden üyeye yapılan eylem değişmemektedir.

Belirttiğiniz kaynağın ilgili sosyal medya platformunda yüksek miktarda takipçi barındırıyor olması o kaynağı %100 doğru yapmamakta.
Alttaki arkadaş ile Pusholder'ın haberi aynı kapıya çıkıyor. İkisi de Web'den kaldırıldığını söylemiş. Ben de haberi paylaştım. ''Alıntılar kaldırıldı'' sözünü, Pusholder'ın haberine göre yaptım. Arkadaş konusunda Web sayfası attığı için ben de direkt ''alıntılar kaldırıldı'' diye cevap verdim. Altta da kaynağımı belirttim ki mesajı yanlış anlamasın.
Merhaba, son raporunuz inceleme için beklemekteydi.
4 saattir inceleme bekliyor, vay be. Konuyu açmasam kim bilir kaç saat sürecekti inceleme.

Haberi doğrulamıyorsunuz, o halde tek cümle yazmayıp sadece haberi paylaşsaydım da yanlış bilgi basacak mıydınız?

Herkesin mesajını ve gönderdiği raporu eşit şartlarda değerlendiriyoruz.
Bu konuda size katılmıyorum, daha bu sabah uygunsuz üslup uyarısı yedim. Gigabyte mouse karşısında Gamebooster mouse öneren kişiye önerisinin kötü olduğunu ve neden alınmaması gerektiğini uygun bir dille açıkladım. Ardından bu troll arkadaş bana saldırdı, kendisinden GameBooster'ın daha iyi olduğuna dair kanıt istedim ve atmayarak bana karşı ''şizofreni'' gibi kelimeler kullandı, cevap verdim ve kendisine karşı hakaret etmedim, yine ben ban yedim 🤷‍♂️

4 saattir inceleme bekliyor, vay be. Konuyu açmasam kim bilir kaç saat sürecekti inceleme.
Raporunuza ışık hızında cevap gelmesi zorunlu değil. Raporunuz, ilgili veya o konuda bilgili yetkililer tarafından incelenmesi gerekiyorsa bir süre bekleyebilir.

Alttaki arkadaş ile Pusholder'ın haberi aynı kapıya çıkıyor. İkisi de Web'den kaldırıldığını söylemiş. Ben de haberi paylaştım. ''Alıntılar kaldırıldı'' sözünü, Pusholder'ın haberine göre yaptım. Arkadaş konusunda Web sayfası attığı için ben de direkt ''alıntılar kaldırıldı'' diye cevap verdim. Altta da kaynağımı belirttim ki mesajı yanlış anlamasın.
Siz kaynağı okuyup anladığınız bilgiyi mesajınızda paylaştınız. Anladığınız bilgi yanlışsa uyarı alabilirsiniz. Sadece kaynağı paylaştığınız durumda ise kaynak hatalı bilgi içeriyorsa yine uyarı almanız olası.

Daha bu sabah uygunsuz üslup uyarısı yedim. Gigabyte mouse karşısında Gamebooster mouse öneren kişiye önerisinin kötü olduğunu ve neden alınmaması gerektiğini uygun bir dille açıkladım. Ardından bu troll arkadaş bana saldırdı, kendisinden GameBooster'ın daha iyi olduğuna dair kanıt istedim ve atmayarak bana karşı ''şizofreni'' gibi kelimeler kullandı, cevap verdim ve kendisine karşı hakaret etmedim, yine ben ban yedim 🤷‍♂️
Hakaret etmediniz ve uyarı aldınız. Peki, kontrolleri sağlayalım:
Ne alaka kardeşim ya ne alaka Allah aşkına ne alaka kafayı yedirteceksiniz ya!

290 TL'ye daha iyi mouse varsa öner diyorum sana. Bilmiyorsan da saçma sapan b*k atma her şeye. Bu bütçede en iyi mouse o. Kendim Corsair Harpoon RGB Pro kullanıyorum. Attığım Gigabyte ile aynı sensöre sahip. İkisinde de 3327 kullanılıyor.

290 TL'ye daha iyi mouse atın diyorum verecek cevabınız yok, Gigabyte'ın iyi yönlerini tek tek yazıyorum kanıtlıyorum. Hala boş boş laf atıyorsunuz.

Uygunsuz üslup, hakaret de dahil olmak üzere, daha geniş kapsamlıdır. Hakaret etmeyen birisi uygun olmayan bir üslup ile mesaj yazdığı takdirde uyarı alabilir.

Sizi sinirlendiren, canınızı sıkan bir üye varsa ve bundan rahatsızsanız raporlamanız yeterlidir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı