Yanlış yapılan hareketler ve davranışlar

Makaleler
45
Yanlış yaptığım hareketlerim ve davranışlarım var. Bugün bir iş buldum. Aile büyüklerine söyledim. Daha önceden işten girip çıktığım yerleri herkes biliyor. Tutmuyor ağzım, susmuyor. Bıktım artık böyle hayat yaşamaktan. Bir şey olduğunda genellikle ben söylüyorum olayı ve diğer geri kalan kısım söylüyor. Özel hayatım diye bir şey kalmadı. Konuşmak beni rahatlatırdı. Şimdi ise konuşmak hayat tarzım oldu. Hala da öyle. Şimdi ise konuşmak istemiyorum diyorum fakat saçma sapan hareketlerim devam ediyor. İnsanları sıkmaktan başka bir işim yok. Kendimi sürekli onaylatma çabası içindeyim.

Bundan sonra kimseyi aramak yok diyorum fakat yine hüsran sonuç... Özel hayat diye bir şeyim kalmadı ve beni saymazsak; başkaları da başkalarına yetiştiriyor. Etrafımdaki insanlarla konuşmak istemiyorum. Bir bakıyorum, konuşmak için yanına bitiyorum.

Bir yere çağrılmam, istenmediğim ortamda bulunmam. Bize misafir gelir odanın içinden çıkmam. Kuzenim İzmir'e gitti. Geçen sene için yaza doğru gelirim falan dedi. Bize gelmeden en az 4 kere İzmir'e gitti. Bize gelme niyeti yok. Ben de gel diye ısrar ediyorum. Başka bir tanıdığım benim yanıma PES oynamaya gelirdi. Çağırıyorum çağırıyorum; gelen yok.

Herkese "Benden sıkıldın mı? Eğer böyle bir durum varsa söyle." şeklinde soruyorum. "Hayır." deyip sıkmadığımı belirtiyorlar. Birkaç aramadan sonra telefonuma bakmıyorlar. WhatsApp'tan görüldü atmaya bile tenezzül etmiyorlar.

Söylüyorum ben onlara; benden sıkılıyorsa söylesin ve rahatsız etmeyeyim. Kimse senden sıkılıyorum demiyor fakat niye böyle davranıyorlar acaba? Daha ne yapabilirim yani?

Üstte yazdığım gibi herkes benden haberdar. İster ben ister başkası. Herkesin haberi kesinlikle oluyor.

Tüm olayları kendi içimde mi biriktireyim? Bu sefer dolacağım dolacağım ve bir anda patlayacağım. Çünkü böyle oluyor. Ne diyeyim, ne yapayayım? Arkadaş... Arkadaş ne demek? Hiç bilmiyorum da(!)

Hiç kimseyle artık derdimi paylaşmak istemiyorum diyorum. Engel olamıyorum. Her şeyi bir anda kesmek istiyorum. Benim hatalarım ile başlayan bana akıl veren, laf söyleyen kişiler var. Örnek olarak, sanayide iyi para varmış. Ben sevmiyorum ki... Daha doğrusu fikir isteyen benim. Herkesten fikir alırım kafam karışır. Sonra dediklerini yapmadım diye kızarlar. Çok fikir almaktan yapmıyorum değil yapamıyorum.

Geri
Yukarı