Yanlışlıkla 23.60'dan Dolar aldım

Bir ihtimal alabilirsin ancak bonolar sayesinde çok sıkı fıkılar sanmıyorum.

Arkadaşlar N Kolay uygulamasından kur 19.60'ken bugün alım yaptım. Daha sonra yine yaptım ve kur 19.60 değil de meğerse 23.60'mış. Saat 16.30'da oldu bu olay. 215 bin Türk lirası ile alım yapmıştım. Arada 1700 USD fark ediyor ve bu beni 35.000 Türk lirası zarara sokmuş oluyor. Yarım saat sonrasında da kuru 20.05 seviyesine çekmişler. Bunlar olurken dolar TL paritesi 19.35 sabitti. Bankayla pazartesi günü görüşeceğim. İşlemi iptal etme ihtimalleri nedir? İptal etmezlerse BDDK'ya CİMER aracılığı ile şikayette bulunsam bir sonuç alabilir miyim?
Geçmiş Olsun....
Nasıl oldu da Kur bir anda 19,60 tan 23,60 olup tekrar 20,05 geri düştü?
Tamam iner çıkar ama bir anda 19 dan 23 nasıl birkaç dakikada çıktı sonra 20 indi?
Iade etmezler...

Geçmiş olsun...
Nasıl oldu da kur bir anda 19,60 tan 23,60 olup tekrar 20,05 geri düştü?
Tamam iner çıkar ama bir anda 19'dan 23 nasıl birkaç dakikada çıktı sonra 20 indi?
Iade etmezler...

Aynısı tfx targettada olmuştu.

Sana makasın ne olduğunu, nasıl çalıştığını sormadım. Bu kadar büyük makas mı olur diyorum.

Bende olur diyorum her bankanın farklı Ziraat 1 lira fark koyarken Yapı Kredi 4 TL bile koyabilir. Anlık değiştirme lüksüne sahipler bankanın elinde yani yapacak bir şey yok alım yaparken dikkat edecekti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmiş olsun N Kolay'ın instiyatifine bağlı vermeyebilirler.

Kendin yapmışsın şikayette bulunsan ne olacak. Geçmiş olsun.

Banka kur dolaşım saati dışında makas açılıyor büyük oranda o parayı kurtarma şansınız zor işlem hatası değil sizin hatanız.

Boş ver, seçimden sonra dolar 30u bulur zaten :D bu arada ben işlemi iptal edeceklerini sanmıyorum. Geçmiş olsun şimdiden.

Döviz Makası ve Makas Aralığı Şikayetleri - Şikayetvar
İşlem saati dışında fark büyür uygulama üzerinden dolar alırken kendi dikkat etmeliydi.

Bir ihtimal alabilirsin ancak bonolar sayesinde çok sıkı fıkılar sanmıyorum.

Geçmiş Olsun...
Nasıl oldu da Kur bir anda 19,60 tan 23,60 olup tekrar 20,05 geri düştü?
Tamam iner çıkar ama bir anda 19'dan 23 nasıl birkaç dakikada çıktı sonra 20 indi?
Iade etmezler...

Aynısı tfx targettada olmuştu.

Sana makasın ne olduğunu, nasıl çalıştığını sormadım. Bu kadar büyük makas mı olur diyorum.

Arkadaşlar şu an emin oldum. Ben alırken 19.60 yazıyordu kesinlikle. FX market kısmından market buy attığım için böyle oldu. %20 slipaj uyguladı yani bana market. Bunun hakkında uyarı vermedikleri için CİMER aracılığı ile BDDK'ye yazacağım. Ayrı olarak mesai saatleri içindeydi. Mesai saatleri içinde olmasa bile N Kolay'ın FX marketi 5 gün 24 saat şeklinde. Şu an hala kur 20 TL. Oradaki girilen emirleri 23.60'dan bana kilitledi sistem yani. Ben de geri alabileceğimi düşünmüyorum ama sırf uyarı vermediği için şikayet edeceğim BDDK'ya.

Alış fiyatı belli ve kendi isteğinle almışsın. Burada bankanın bir suçu yok ki, hata sizde dikkatsiz davranmışsınız. Banka iyi niyetle yardımcı olur mu bilemem ama zor bir ihtimal. Bu arada şikayetten bir şey çıkmaz.

Bu arada işlemi tamamlamadan banka size son kez alınan fiyatı, miktarı gösterir sayfaya yönlendirerek onayınızı istiyor. Görmedim, bilmiyordum olmaz.

Sizin hatanız diyenler birkaç hafta sonra tutar hesaba iade edilirse göreceğim sizi.

Alış fiyatı belli ve kendi isteğinle almışsın. Burada bankanın bir suçu yok ki, hata sizde dikkatsiz davranmışsınız. Banka iyi niyetle yardımcı olur mu bilemem ama zor bir ihtimal. Bu arada şikayetten bir şey çıkmaz.

Bu arada işlemi tamamlamadan banka size son kez alınan fiyatı, miktarı gösterir sayfaya yönlendirerek onayınızı istiyor. Görmedim, bilmiyordum olmaz.

FX'den alırken böyle bir şey olmaz. Tahtadaki maldan verir. O tahtadaki mal ile gerçek fiyat arasında %20 fark olmasına rağmen bana uyarı vermiyor sistem. Şikayet edilmesi gereken konu burası. 1 milyon dolar ile 1 tether alan adam gibi. Ama o adama bile uyarı gidiyor.

Geri
Yukarı