Yanlışlıkla 911 aramak sorun yaratır mı?

Bizim arkadaş yanlışlıkla aramıştı, Amerika'da konum kontrol sistemi baz alınabiliyor. Helikopter göndermişler, birkaç saat içerisinde pervane sesleri duyabilirsiniz, telefonu kapatın. Pili çıkarın, boş ihbardan ceza yazmasınlar.

Burası Amerika değil dostum.

Bir şey olmaz hocam burada öyle aradığın zaman takmıyorlar seni.

Bizim arkadaş yanlışlıkla aramıştı, Amerika'da konum kontrol sistemi baz alınabiliyor. Helikopter göndermişler, birkaç saat içerisinde pervane sesleri duyabilirsiniz, telefonu kapatın. Pili çıkarın, boş ihbardan ceza yazmasınlar.
Eyvallah usta troll değil ama yanlıslıkla olduğu için biraz korktum açıkçası istemeden olmuştu.

Helikopter mi? O kadar değildir canim
Yalan söyleme dostum. Ne yani bizim ülkenin polis sistemi kötü mü 😭😢 ben 155i aradığımda yakışıklı güvenlik açmıştı vatan haini (!)
Yakisikli güvenliiikkk

Tüm acil numaralar 112'de birleşti. Ondan önce de 911 ve 999'u aradığında 112'ye atıyordu. Geri aradıklarını ben de ilk defa duyuyorum ama acil numarayı aradığında bazen konuşacak durumda olmuyorsun. Troll aramayla ciddi durumu ayırt etmek zor oluyordur, o yüzden aramışlardır. Sen geri açmayınca umursamadılar muhtemelen.

Bu numaraları boş yere aramayın.

Geri ararlarsa durumu izah edip özür dile. Bir daha ki sefer daha dikkat edersiniz artık :)

Avrupa'da olduğunuz için 112'ye bildirim düşecektir zaten, 911 acil yardım merkezine bildirim oluşturacaktır. 112'nin arama sebebi de o.

Geri
Yukarı