Yanlışlıkla kırkayak yedim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İçinizin rahat etmesi açısından yarın hastaneye gidin. Bir şey olmamıştır diye tahmin ediyorum ancak gitseniz kaybedeceğiniz pek de bir şey olmaz, en azından emin olursunuz durumdan. Hastane de biraz uzakmış gerçi.

Hastane uzak diyorum 15 16 km yol var ve yaşadığım yerde 21:00'dan sonra belediye otobüsü gelmiyor.
Hastaneye gerek yok boşuna sağlık kuruluşunu meşgul etmiş olursunuz. Kırkayak ölmemişse ne yapmalırını bekliyorsunuz karnınızı deşip operasyon ile içinizden almalarını mı bekliyorsunuz? Çoktan öldü zaten o böcek.

E afiyet olsun hapur hupur yemişsin.

Kırk ayakta proteinmi varmış yahu?😁
Böceklerde bol miktarda protein bulunmaktadır. Etlerindeki yağ oranı ise bir hayli düşüktür. Böcekler insan vücudu için gerekli olan kalsiyum, demir, fosfat gibi birçok elementi bünyesinde barındırmaktadır. Ayrıca böceklerde bol miktarda mineral ve vitamin bulunmaktadır.

Kitini (bocek kabugu ve mantarlarin hucre ceperi) bile sindirebiliyorken domates kabugu (seluloz) sindiremiyoruz. Neden simdi bunu yazdim diye sorarsaniz, bilmem 🙂

Kitin kalsiyum tuzları ile birleşip sertleşse bile gene yumuşak bize göre.
Selülozun glikolleri ters bağlanıyor ve sert miden sindiremiyor.

böceklerde bol miktarda protein bulunmaktadır. Etlerindeki yağ oranı ise bir hayli düşüktür. Böcekler insan vücudu için gerekli olan kalsiyum, demir, fosfat gibi birçok elementi bünyesinde barındırmaktadır. Ayrıca böceklerde bol miktarda mineral ve vitamin bulunmaktadır.

Hocam nasıl yiyelim ki canlı canlı insan bakarken bile tiksiniyor ed stafford yemişti galiba. Ama sağ olun bilgi için.😅

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı