Yanlışlıkla Taşınan Eski GSM Hattına Fatura Ödendi

Vito Skaletta

Hectopat
Yer
Türkiye
Yaklaşık 2 ay önce faturalı hattımızı Turkcell’den Türk Telekom’a numara taşıma yoluyla geçmiştik. Önceki gün SMS gelmiş Turkcell’den “ödenmemiş faturanız var eğer ödediyseniz dikkate almayın” diye. Ben de Türk Telekom hatlı olduğumuzu unuttum, Ziraat Mobil uygulamasından 18TL gözüken faturayı ödedim.

Bir müddet sonra telefona herhangi bildirim gelmediğini fark ettim normalde fatura ödeyince teşekkür SMS’i gelir işte o gelmedi. Ben de Türk Telekom Mobil uygulamasından baktığımda henüz fatura kesilmediğini gördüm yani gelmeyen faturayı ödemişim.

Şimdi anlayamadığım o 18TL olan ve Turkcell’den gelen SMS, Turkcell’de kalan borç muydu? Borç değilse ödemeyi geri almak için ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öyleyse iyi bari. Bende dekont falan çıkarıp ücret iadesini isteyecektim.
Bende aynı durumu turkcell firmasından türktelekom firmasına taşıdığımda yaşadım 4 gün için böyle bir ücret almışlardı e-devlet üzerinden bu borçlar çıkıyor zaten ödemediğiniz takdirde size dava açılıyor aksattığınız gün kadar ücret ödüyorsunuz üzerine bir ton yük biniyor birde e-devlet üzerinden kontrol edebilirsiniz görünüyor diye biliyorum.

İşin garibi ben Turkcell'e borcumuz olduğunu bilmiyordum dalgınlıkla ve tesadüfen ödemiş oldum. Türk Telekom'a fatura ödediğimi zannediyordum.

Eğer bu dalgınlığım olmasaydı ilerde faizlerle daha yüksek bedel ödeyebilirdim. Çok enteresan.

İşin garibi ben Turkcell'e borcumuz olduğunu bilmiyordum dalgınlıkla ve tesadüfen ödemiş oldum. Türk Telekom'a fatura ödediğimi zannediyordum.

Eğer bu dalgınlığım olmasaydı ilerde faizlerle daha yüksek bedel ödeyebilirdim. Çok enteresan.
Fazlasıyla enteresan ve sıkıntılı bir süreç bazı firmalar borç olduğunu dile getirmiyor bir bakıyorsun evine ihtarname gelmiş borç 2-3 katına çıkmış.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı