Yanlışlıkla virüs indirdim nasıl silebilirim?

yazıyorum da işte başka birşey indircektim bu otomatik pc açıldığında çalışıyor trojan büyük ihtimal
Sakin olun, belki değildir. İlk önce Kaspersky ve Malwarebytes ile tam tarama yapın. Sonuç çıkmazsa bilgisayarın başlangıcına yerleşen program veya dosyalardan kaldırırsınız.

hocam şöyle diyim şimdi adını verirsem ban yerim siteden Mer ile başlıyor büyük ihtimal anlamıyacaksın ama onunla uğraşırken indirdim büyük ihtimal mining yapıyor format atıcağım
Technopat Sosyal'den ban yemezsiniz kötü amaçlı bir eklenti değilse. Rahatlıkla söyleyebilirsiniz.

Hocam şöyle diyeyim şimdi adını verirsem ban yerim siteden mer ile başlıyor büyük ihtimal anlamayacaksın ama onunla uğraşırken indirdim büyük ihtimal mining yapıyor format atacağım.

Hocam o zaman Malwarebytes ve Kaspersky ile tam tarama yaptırın virüs çıkmazsa görev yöneticisinde node.js diye çalışır durdurursunuz. Güvenemezseniz temiz bir format atmayı deneyebilirsiniz.

1-Technopat Sosyal'den banlanmazsın. Zararlı yazılım indirmeye yönlendiren bir link olmadığı sürece.
2-Node.js bir kodlama programıdır.
3-eğer ki indirdiğiniz şey gerçekten bir virüs ise hemen Kaspersky indirin.
4-virüsü silemez iseniz Kaspersky Rescue Disk rehberi indirin.

Geri
Yukarı