Yanlışlıkla Windows 10 ön yükleyiciyi sildim bilgisayar açılmıyor

baturx

Hectopat
EasyBCD programı ile yanlışlıkla Windows 10 ön yükleyiciyi sildim. Şu an 2. sistem olarak 32 Bit Windows 7 var. Bilgisayar açılmıyor. BIOS'dan Windows 7'ye giriyorum format atmadan tekrar yüklemenin bir yolu var mı? Sistemler farklı disklerde.

IMG_20200223_031423.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 USB'nizle (yanlış anlamadıysam Windows 10 silinmiş) başlangıç onarma yapmaya çalışın.

Ayrıca bu rehberi de deneyebilirsiniz:

Yanlış Bilgilendirme
Merhaba arkadaşlar anladığım kadarıyla şu şekil yapacaksın kardeşim Bilgisayarı kapat Tekrar aç sistem kurtarma f8 yadaf9 tuşlarını kullanarak 7 de olabilir verilerini yedekle Ondan sonra Windows 10 USB yaz Windows'u yeniden kur sorun çözülecektir Saygılarımla tekno Uzunköprü
20200222_122252.jpg
sorularınızı cevaplarınızı bana yazabilirsiniz

Merhaba arkadaşlar anladığım kadarıyla şu şekil yapacaksın kardeşim Bilgisayarı kapat Tekrar aç sistem kurtarma f8 yadaf9 tuşlarını kullanarak 7 de olabilir verilerini yedekle Ondan sonra Windows 10 USB yaz Windows'u yeniden kur sorun çözülecektir Saygılarımla tekno UzunköprüEki Görüntüle 505601 sorularınızı cevaplarınızı bana yazabilirsiniz
Resim guzel olmus :D.

EasyBCD programı ile yanlışlıkla Windows 10 ön yükleyiciyi sildim. Şu an 2. sistem olarak 32 Bit Windows 7 var. Bilgisayar açılmıyor. BIOS'dan Windows 7'ye giriyorum format atmadan tekrar yüklemenin bir yolu var mı? Sistemler farklı disklerde.

Eki Görüntüle 505025
Wİndows'un BOOT bölümü bozulmuş gibi duruyor. BOOT onarma işlemi yaparsanız düzelecektir yüksek ihtimalle. Windows kurulum USB ile kurulum ekranına geçin sonrasında kurulum ekranı geldiğinde shift+f10 basarak CMD'yi açın ve DISKPART yazıp enterlayın.

UEFI BOOT ONARMA

Kod:
List vol    (bu komut uygulandığında fat32 olaan volume gözükür ve yanında hidden(gizliyazar)

Sel vol 3 ( 3 numaralı partition system drive yani gizli hidden olan seçilmeli)

Assign letter w

Exit

Bcdboot c:\windows /s w: /f UEFI

3 nolu volume numarası örnek olarak yazılmıştır sizde hangisi FAT32 olarak gözüküyorsa onu seçmelisiniz.

LEGACY BOOT ONARMA
Kod:
list vol

sel vol 3 (bu numara 500mb olarak ayrılan sisteme ayrıldı bölümünün numarası)

format FS=NTFS label="sisteme ayrildi" quick

assign

active

list vol (işlem yaptığımız volume numarasının hangi harfi aldığına bakıyoruz P harfi aldığını varsayalım)

exit

bcdboot c:\windows /s p:

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı