Yapay zeka grafik tasarımı bitirir mi?

Cafer Aksoy

Picopat
Daha fazla  
Logo, poster ve vektörel çizimler yapıyorum ve gelir elde ediyorum. Son zamanlarda çıkan yapay zekalar açıkçası beni korkutuyor. Ben 1 logoyu 2 saatte yaparken yapay zeka saniyeler içinde bunu yapıyor. Sizce yapay zeka grafik tasarımı bitirir mi?

Basit bireysel işler için evet. Ama büyük bir kurumlarda sanmıyorum insanlar daha çok parası olmadığı ve üşengeçliğinden dolayı bunu tavsiye ediyor. Yapay zeka çok gelişmiş bir düzeyde olsa da insanların arkasını yaslayabilecek düzeyde değil. Daha çok zaman lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Logo, poster ve vektörel çizimler yapıyorum ve gelir elde ediyorum. Son zamanlarda çıkan yapay zekalar açıkçası beni korkutuyor. Ben 1 logoyu 2 saatte yaparken yapay zeka saniyeler içinde bunu yapıyor. Sizce yapay zeka grafik tasarımı bitirir mi?

Şöyle düşünün, aklınızda (veya müşterinizin aklında) özellikle çok ince dokunuşlar gerektiren ve promptla yapay zekaya anlatması zor olan detaylar içeren, el çizimi ince işçilik gerektiren bir grafik çalışması varsa bunu baştan sona tamamen yapay zekaya "yaptıramayabiliriz", ama düşündüğünüz tasarımda YZ'nın yapabileceği kısımlar varsa ondan destek alınıp son rütuşlar insan tarafından tamamlanabilir.

Ancak söz konusu logo, broşür, banner vs vs gibi içinde sadece belli öğelerin olmasının yettiği ama genel tarzın birçok alternatiften birinin olabileceği hızlı tüketime yönelik tasarımlar olunca yapay zekaya yaptırmak hem daha az maliyetli hem daha kolay olacağı için bu tip tasarımlarda bir insana ihtiyacı rahatlıkla ortadan kaldırabilir.

Yukarıdaki arkadaşların çok kaliteli yapmıyor sözüne bir yere kadar katılsam da, daha uzun zaman var sözüne kesinlikle katılmıyorum. Herkes inatla Yapay Zeka teknolojisine herhangi bir insan üretimi teknoloji gözüyle bakıyor ve ilerlemenin çok yavaş olacağını sanıyor. Yapay zekanın ilerlemesi inanılmaz hızlı gidiyor.

İnsanlar bu ilerlemeyi bilinçli olarak yavaşlatmaya karar verecek gibi görünüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı