Yapay zeka mühendisliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halihazırda bilgisayar mühendisliği okuyorum dostum ben, okulumdan memnun değilim ve elektronik haberleşme müh bölümüne geçmeyi düşünüyorum okul değiştirerek.
Okuma niye ille okul diyorsun ki.

Okuldan memnun değilsen başka bölüme geçince ne olacak ki?

Bırakmakta bir tercih sonuçta.

Okuldan memnun değilim ve okulumu da değiştireceğim bölümle bahsettiğim o. Neden bırakmayı düşüneyim? Üniversitenin önemi ders olarak kalmamış olabilir fakat network kurmak hala gayet önemli.

Universite okumak oradaki sosyal hayati yasamak, universite yasantisini deneyimlemek ve cevre edinmek acisindan halen cok onemli. Sacma sapan universitelerde veya sehirlerde okumadigin surece birakmanin manasi yok.

Son düzenleme:
Ben seçtim işte. Neden öyle dediniz?

Oyun programlama ile alakası yok ve üniversite şart değil.

Okuldan memnun değilim ve okulumu da değiştireceğim bölümle bahsettiğim o. Neden bırakmayı düşüneyim? Üniversitenin önemi ders olarak kalmamış olabilir fakat network kurmak hala gayet önemli.
Okulda kurduğun network hiç bir işe yaramıyor. Hiç bir yararı olmadı.

Oyun programlama ile alakası yok ve üniversite şart değil.

Değil ama:
1. Üniversitenin bana hem deneyim hem staj hem network katacağını düşünüyorum.
2. Yurt dışında remote çalışmak istersem İTÜ'nün adı yurt dışında geçerli onun bir artı katacağını düşünüyorum.

Değil ama:
1. üniversitenin bana hem deneyim hem staj hem network katacağını düşünüyorum.
2. yurt dışında remote çalışmak istersem İTÜ'nün adı yurt dışında geçerli onun bir artı katacağını düşünüyorum.

Londra da remote Game developer olarak çalışıyorum. Üniversite mezunu değilim. 3. Sınıfta bilgisayar mühendisliğini bıraktım. Hiç birini üniversite sayesinde değil üniversiteye harcayacağım vakitte kendimi geliştirerek yaptım. Öğrenmek boş değil zaten. Müfredattaki dersler başlık olarak iyi ama ezber bekliyorlar hep. Matematik, fizik gibi temel derslerde kendimi geliştirdim. Forumda 3 kez konu açtım insanlara yardımcı oluyum diye fakat konularım onaylanmadı tekrar bir rehber veya soru cevap gibi bir şey yapmak isterim. Türkiye de oyun sektörü çoğunlukla mobil ve hypercasual olduğu için çok fazla insanlarda yanlış algı var. İnsanların oyun geliştiriciliğini anlaması için yakında bir konu açmayı düşünüyorum. Şu aralar biraz yoğunluğum var.

Londra da remote Game developer olarak çalışıyorum. Üniversite mezunu değilim. 3. Sınıfta bilgisayar mühendisliğini bıraktım. Hiç birini üniversite sayesinde değil üniversiteye harcayacağım vakitte kendimi geliştirerek yaptım. Öğrenmek boş değil zaten. Müfredattaki dersler başlık olarak iyi ama ezber bekliyorlar hep. Matematik, fizik gibi temel derslerde kendimi geliştirdim. Forumda 3 kez konu açtım insanlara yardımcı oluyum diye fakat konularım onaylanmadı tekrar bir rehber veya soru cevap gibi bir şey yapmak isterim. Türkiye de oyun sektörü çoğunlukla mobil ve hypercasual olduğu için çok fazla insanlarda yanlış algı var. İnsanların oyun geliştiriciliğini anlaması için yakında bir konu açmayı düşünüyorum. Şu aralar biraz yoğunluğum var.

Tam olarak hayalimdeki işi yapıyorsunuz. Türkiye'de yaşayarak mı yapıyorsunuz? Bir de nasıl başvurup kabul aldınız?

Tam olarak hayalimdeki işi yapıyorsunuz. Türkiye'de yaşayarak mı yapıyorsunuz? Bir de nasıl başvurup kabul aldınız?

Evet şu anlık türkiyedeyim. Londra'ya gitme durumum var. Başvuru ile değil. Freelancer çalışıyordum. Teklif geldi. Sürekli kendimi geliştirdim. Bir süre freelancer çalıştım şu an kontratlıya geçiyorum yakın zamanda. Tek bir hedefin olsun kendini hep yukarı taşımak okul filan bunlar hep yol arkadaşı hiçbir zaman seni bir yere getiremez yukarıya tırmanmayı vazife olarak al ve her gün kendine bir şeyler kat. Ardından kapılar açılıyor bir şekilde.

Yeni konular

Geri
Yukarı