Yapı Kredi ATM'si parayı yuttu

Kaan Kaymaz

Decapat
Daha fazla  
Birkaç saat önce Yapı Kredi ATM'si üzerinden Papara kartıma yükleme yapıyordum. Yaklaşık 450 TL kadar büyük bir para vardı. Çok büyük bir mağduriyet yaşadım. ATM, paramı yuttu ve kartımı iade etti. Hemen Yapı Kredi müşteri hizmetlerini aradım. Ortak banka oldukları için Papara'ya yönlendirdiler. Papara'yı aradım ve durumu izah ettim. 2 hafta sürebilecek bir itiraz süreci başlattılar ve bu durumun günbegün takipçisi olacaklarını söylediler ve bana da mail üzerinden gidişatı paylaşacaklarını söylediler. Bütün bilgileri verdim ama bu tür durumlarda kesin tutarın önemli olduğunu söylediler. Kesin tutarı bilmiyorum ama 450 TL'ye yakın bir para vardı. ATM'de işlem geçmişinde tutarın tam olarak ne kadar olduğunu tespit edebilirler mi? Paramı geri alabilir miyim?

Birkaç saat önce Yapı Kredi ATM'si üzerinden Papara kartıma yükleme yapıyordum. Yaklaşık 450 TL kadar büyük bir para vardı. Çok büyük bir mağduriyet yaşadım. ATM, paramı yuttu ve kartımı iade etti. Hemen Yapı Kredi müşteri hizmetlerini aradım. Ortak banka oldukları için Papara'ya yönlendirdiler. Papara'yı aradım ve durumu izah ettim. 2 hafta sürebilecek bir itiraz süreci başlattılar ve bu durumun günbegün takipçisi olacaklarını söylediler ve bana da mail üzerinden gidişatı paylaşacaklarını söylediler. Bütün bilgileri verdim ama bu tür durumlarda kesin tutarın önemli olduğunu söylediler. Kesin tutarı bilmiyorum ama 450 TL'ye yakın bir para vardı. ATM'de işlem geçmişinde tutarın tam olarak ne kadar olduğunu tespit edebilirler mi? Paramı geri alabilir miyim?

Aynı sorunu geçen cuma zirat bankasında yaşadım bende Papara'yı aradım bakalım geri dönüş yapacaklar da işin kötüsü son paramı yuttu ATM onu da geçtim tutarı belli değildi zor olacak işim.

@Nor0 arkadaşlar yutan miktarı ve kaçlık banknotlar şeklinde yatırdığınızı net bir şekilde söylemeniz gerekiyor. Ertesi gün sayımı yapılıyor çünkü ona göre paranız teslim ediliyor. Bunu da 15 iş günü içerisinde hallediyorlar. Bir ara Yapı Kredi ATM'si benim de paramı yuttu, banknotunu ve tutarını söyledim. 7 iş günü içerisinde tarafıma teslim etmişlerdi.

@Nor0 arkadaşlar yutan miktarı ve kaçlık banknotlar şeklinde yatırdığınızı net bir şekilde söylemeniz gerekiyor. Ertesi gün sayımı yapılıyor çünkü ona göre paranız teslim ediliyor. Bunu da 15 iş günü içerisinde hallediyorlar. Bir ara Yapı Kredi ATM'si benim de paramı yuttu, banknotunu ve tutarını söyledim. 7 iş günü içerisinde tarafıma teslim etmişlerdi.

Bende belli değildi cüzdanda ne varsa boşaltmıştım o anı Allah kimseye yaşatmasın parasız kaldım resmen. :D

Ben ATM'ye para yatırmadan önce kaçlık banknot yatıracağıma 2 kez falan bakıyorum her ihtimale karşın. Şu aralar sorun yaşamadım, bir ara da Akbank ATM 5 lirayı yürüttü. 5 lira olduğu için peşine düşmedim.

Bende belli değildi cüzdanda ne varsa boşaltmıştım o anı Allah kimseye yaşatmasın parasız kaldım resmen. :D
Hocam ben de öyle yaptım hiç böyle bir şey yaşayacağımı düşünmemiştim. Çok kötü bir durum ya.
Dün iş çıkışında bir sayım yapmıştım 390 lira vardı yanılmıyorsam. Papara Müşteri Hizmetleri'ni aradıktan sonra tutarı sordu 450 TL'ye yakın bir tutardı dedim o an hiç aklıma gelmedi. İtiraz talebi oluşturdular dediğim gibi. Ne yapacağım bilmiyorum.

Kesin tutarı ve yatirdıgın banknotu soylemen gerekiyor ki yutan ATM'den kontrol edecekler.
Benim merak ettiğim şey şu, net tutarı ATM'deki kayıtlardan veya işlem geçmişinden tespit edebilirler mi? Bekleyeyim mi yoksa tekrar müşteri hizmetleri ile konuşayım mı?

@Kaan Kaymaz görevliler ATM'ye gidip sayım yapıyor. Onun için tutarı ve banknotu soruluyor. Banknotu da sormuş olmaları lazım size.
Sadece tutarı sordular ve ben de 450 TL'ye yakın bir tutar olduğunu söyledim. Net tutar olarak talep oluştururken 450 TL yazdık ama açıklamada buna yakın olduğunu belirttik. Keşke önceden saysaydım. Nasıl ilerleyecek bilmiyorum. Yukarıda belirttiğim gibi dün üstünkörü saymıştım ve yanılmıyorsam 390 TL vardı. Tekrar arama gerçekleştirip bu tutar ile talep oluşturayım mı hocam, yoksa bekleyeyim mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı