Yapılan Kutu oyunu nasıl satılır?

Merhaba. Bir kutu oyunu geliştiriyorum. Bildiğimiz Monopoly, Kızma Birader gibi bir kutu oyunu.
Şimdi, iki sorum var. Birincisi;
Ben ne bir markaya, ne bir şirkete, ne de herhangi bir başka şeye sahibim. Elimle üreteceğim. Bir sıkıntı çıkar mı? Yani ille de bir şirkete falan sahip olmam mı gerekiyor?
İkincisi;
Ben bu kutu oyununu nereye/nerede, nasıl satabilirim? Kırtasiyeye falan satamam herhalde, değil mi?
Sahibinden gibi sitelerde satabilirsin. Lakin şöyle bir durum var. Yaptığın oyun orijinal birşeyse büyük firmalar kapıp üstüne patenti yapıştırırsalar sen de süt dökmüş kedi gibi bakarsın.

Sahibinden gibi sitelerde satabilirsin. Lakin şöyle bir durum var. Yaptığın oyun orijinal bir şeyse, büyük firmalar kapıp üstüne patenti yapıştırırlarsa sen de süt dökmüş kedi gibi bakarsın.
Bunun olabileceğini ben de düşünmüştüm ve vazgeçmiştim bu işten. Fakat şimdi "ben satacağımı satayım da sonra isteyen alır patentini" kafasıyla bakıyorum olaya. Markalaşma, büyüyüp daha fazla para kazanma falan gibi bir amacım olmadığından dolayı benim için pek sorun değil yani. Hem, benim için bir hobi sayılır bu. 4-5 yıldır falan uğraşıyorum bu tarz şeylerle. 🙂

Bunun olabileceğini ben de düşünmüştüm ve vazgeçmiştim bu işten. Fakat şimdi "ben satacağımı satayım da sonra isteyen alır patentini" kafasıyla bakıyorum olaya. Markalaşma, büyüyüp daha fazla para kazanma falan gibi bir amacım olmadığından dolayı benim için pek sorun değil yani. Hem, benim için bir hobi sayılır bu. 4-5 yıldır falan uğraşıyorum bu tarz şeylerle. 🙂
Doğrudan böyle oyun yapan firmalarla görüş o zaman. Belki beğenir alırlar.

Çıktığında ne kadar bir fiyata satmayı düşünüyorsunuz? Çok pahalı bir fiyatı olmazsa size destek olmak isterim.

Çıktığında ne kadar bir fiyata satmayı düşünüyorsunuz? Çok pahalı bir fiyatı olmazsa size destek olmak isterim.
Matbaa ile anlaştıktan sonra belli olacak hocam. 100 adet falan bastıktan sonra 100 adetin fiyatını bölüp 1 adetin kaç lira olması gerektiğini hesaplayıp üstüne kendi kâr payımı koyup satmayı planlıyorum. Umarım fazla para tutmaz 😁.

Geri
Yukarı