Yaptığım oyun nasıl olmuş?

Makaleler
1
Yer
Türkmenistan
Daha fazla  
Meslek
Ögrenci programmist(programci, yazilimci), 3DS MAX ögrencisi
Selam herkese. Ben oyun yaptim. Oyun motoru kullanmadim programlama dili kullandim. Oyunun ekran görüntüsü:

skrin.JPG

Oyundaki çizimler tamamen bana ayit. Oyunda dışarıdan hazir proje kullanmadim. Sifirdan yaptım. Oyunun adi: Turkmen War. Oyun Türkmençedir(Ben Türkmenim). Türkçe yapacakdim ama sonra Türkçe dil eklerim dedim. Oyun Strateji oyunudur. Tabii bazi eksikleri var. Eger isterseniz yeni sürüm yapabilirim(isteklere göre). Oyun nasıl oynanir:
A - 1. Oyuncuya +50 Saglyk verir.
S - 1. Oyuncuya +20 vuruş destegi verir.
K - 2. Oyuncuya +50 Saglyk verir.
L - 2. Oyuncuya +20 vuruş destegi verir.
Oyun 2 kişilik. Yukarıdaki tuşlari devamli basarak oyunu kazanmalisiniz.
Menüde Sazlamalar(Ayarlar) basiyorsunuz ve oyuncularin ayarlarini yapiyorsunuz.
Sazlamalar Dialogunda:
1) 1. Oyuncunun Sagligi
2) 1. Oyuncunun vuruşu
1) 2. Oyuncunun Sagligi
2) 2. Oyuncunun vuruşu
Sazla butonuna basiyorsunuz ayarlar kayit oluyor.
Nasil olmuş oyunun? Yorumlarinizi bekliyorum!

Oyun linkini eklemeyi unutmuşum işte:

VirusTotal

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba verdiğin dosyanın virüs tarama sonuçlarını da atarsan görsel olarak insanlar korkmadan indirebilir.

Sende oyun yapta görelim yani böyle insanları küçümseyerek dalga geçerek zevkmi alıyorsunuz anlamıyorum başlangıç olarak bir şeyler denemiş ileride daha güzel bir şeyler çıkarabilir.
Ne dalgası kardeşim şakasına dedik dalga geçmek istesem bunu mu söylerim ben Ubisoft'a gönderme yaptım.

Öncelikle oyunun sprite dosyaları saydam değil. Linux desteği veya Web desteği yok. Herkes Windows kullanmıyor. Hatta mobil desteği de olmalıdır. Üzgünüm ama tek platformda çıkan oyunlar ayakta tutunamıyor. Bu piyasa çok acımasız. Kimsenin gözünün yaşına bakmıyor.

Yorumlariniz icin tesekkurler. Bu yaptigim oyun baslangicdir. Ileride dahada iyi oyunlar yaparim inşalla. Işletim sistemi destegine gelirsek ben yukardada soyledigim gibi oyun motoru kullanmadim programlama dili kullandim. Programlama dilinde Çeşitli isletim sistemlerine Compiler yapmak o kadar kolay degildir. Kullandigim programlama dili sadece Windows Compilere sahip.

Geri
Yukarı