Yaptığım oyuna fikir önerisi

Kardeşim sana tavsiyem gündüz yerine gece olsun ve gökyüzü texturesini elinden geldiğince kaliteli yap. 2. Tavsiyem harita çok düz. İnsanları belirli bir yönde gitmeye zorlayacak ( çok değil ) bir harita tasarımı yapabilirsin. Mobil oyun mu olacak?

Hikaye fena değilde fazla bayat. Ama böyle diyince de fazla hikayeye sahip bir çeşitliliği yok konunun. O yüzden sana kalmış hikaye.
Biraz Çeşitlilik Olmasını İstiyorum Şahsen Oyuncu Girip 2 Dakka Sonra Bayıp sıkılmasını istemiyorum oyuna eylence amaçlı neler ekleyebilirim siz bu işi biliyor gibi görünüyorsunuz
Kardeşim sana tavsiyem gündüz yerine gece olsun ve gökyüzü texturesini elinden geldiğince kaliteli yap. 2. Tavsiyem harita çok düz. İnsanları belirli bir yönde gitmeye zorlayacak ( çok değil ) bir harita tasarımı yapabilirsin. Mobil oyun mu olacak?
Hayır Bilgisiyar Oyunu

Biraz Çeşitlilik Olmasını İstiyorum Şahsen Oyuncu Girip 2 Dakka Sonra Bayıp sıkılmasını istemiyorum oyuna eylence amaçlı neler ekleyebilirim siz bu işi biliyor gibi görünüyorsunuz
Farklı oyun modları ekleyebilirsin, fakat bu Online veya CO-OP olacaksa sarar. Server imkanın varsa yapabilirsin böyle birşeyler. Yapabiliceksen fikir verebilirim biraz.

Akşam Yapabilirim Ama Oyun O Kadar İnsanları Korkutmasın ve geçe gündüz döngüsü yapabilirsem yapıcam mesala bizim bir base olucak zombiler oraya girmeye çalışıcak biz onları öldürücez giremicekler akşamları daha sinirli bir şekilde saldırıcaklar
Farklı oyun modları ekleyebilirsin, fakat bu Online veya CO-OP olacaksa sarar. Server imkanın varsa yapabilirsin böyle birşeyler. Yapabiliceksen fikir verebilirim biraz.
multiplayer yapılabiliyor diye gördüm ama multiplayer nasıl yapılcağını vermiyorum bide iyi internet istiyosa bende yok

@279683 reis aslında craft sistemi ekleyebilirsin. Çeşitlilik artar ve survival oyunu hissi verir (hatta direk survival oyunu olur).
Gündüz kaynak toplar, gece kapışır filan güzel olabilir.

@279683 reis aslında craft sistemi ekleyebilirsin. Çeşitlilik artar ve survival oyunu hissi verir (hatta direk survival oyunu olur).
Gündüz kaynak toplar, gece kapışır filan güzel olabilir.
tamam reyiz yapabilirsem yapıcam
Bu kararından vazgeçip mobil oyun yapmanı şiddetle tavsiye ederim.
oyun motoru sadece pc sanırsam ama bakarım destekliyorsa mobile oyun cıkarıcam

oyun motoru sadece pc sanırsam ama bakarım destekliyorsa mobile oyun cıkarıcam
Ben şahsen mobil de indie oyun desteklemiyorum. Mobil de mehşur olan oyunlar çabuk sönüyor ve sizden sonra çıkacak olanlar sizin ekmeğinizi yiyebiliyor. Bir ara PC'ye mi PS'emi oyun yapma oyunu çıkıcaktı (çıkmıştır kesin şimdi). Onun üzerinden kendinizi test edebilirsiniz. Bazıları The Last Of Us, Death Stranding filan yapmıştı.

Lafla peynir gemisi yürütmektense bir şeylere başlamak her zaman çok iyidir tebrik ederim. Pes etmeden devam edersen oyunu yapmaya bu senin için güzel bir tecrübe olacaktır. Küçük bir oyun yapacaksın, oyunun her özelliği iyi olamayacak en basitinden grafikleri ve mekaniği sönük kalacak. Bu durumdan en iyi şekilde kurtulmanın yoluna bak. Hikayeye önem vermediğiniz klasik bir hikaye olacağını söylüyorsun, eğer Türkçe olacaksa oyun belki biraz esprili bir dil kullanabilirsin absürt bir hikaye anlatabilirsin (ilgi çekici bir şey yapman adına söylüyorum). Çok tavsiye verilebilir ama senin şartlarını bilmediğimiz için en doğru şekilde tavsiye veremeyebiliriz. Normal şartlarda iyi bir zombi oyunu için gerekenler güzel grafikler, hikaye, silah çeşitliliği, (yakın dövüş, menzilli silah, patlayıcılar) zombi yapay zekası, (bu genellikle koşan zombilerden oluşuyor ben her ne kadar yürüyeni tercih etsem bile) bölüm tasarımı, envanter sistemi. Sen sanırım bunlardan hikaye, silah çeşitliliği biraz bölüm tasarımı ve envanter tarafını düzenleyebilirsin. Belki oyuna hiç bir zombi oyununda olmayan bir mekanik ekleyerek çok zevkli hale getirebilirsin örneğin zamanı yavaşlatmak veya dondurmak, uçmak, ölümsüz olup yakın dövüş ile saldırmak gibi. Kısacası oyunu farklı kılacak bir şey sunamadığın sürece beni ve çoğu insanı oyununa çekme şansın yok. Bol şans.

Nedense aklıma bu oyun geldi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı