Yaptığım şarkı nasıl olmuş?

Telefona indireceğim hocam. Elinize dilinize sağlık. Fakat eleştiri olarak düşünmeni istemem ama 0:37 de sanırım 3 sesi üst üste koymuşsunuz. Öneri olarak onu 2 ye düşürebilirsiniz. Düşürmeseniz dahi baskın olmayan kaydın sesini kısarak 2 ses varmış gibi yapabilirisiniz. Elinize sağlık.

Öncelikle herkese merhaba, yeni bir şarkı çıkarttım ve ilk şarkılarıma kıyasla gayet geliştiğime inanıyorum. Sizin de yorumlarınız benim için çok değerli. Şimdiden sağ olun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Açıkçası güzel olmuş fakat bu işi yapmaya devam edecekseniz önerim sesinizi çok kasmayın sesiniz eminim kasmadan çok daha iyidir.

Önceki şarkılarınıza baktığımda (özellikle "Melek" parçasına göre) güzel bir ilerleme kaydettiğinizi söyleyebilirim.
Tavsiyelerim:
- Mix & Mastering üzerine biraz daha çalışırsanız daha güzel olur.
- Sesinizi beat'e uyum sağlayacak şekilde yumuşatıp ses düzeyini ona göre ayarlarsanız daha iyi olacaktır.
- Şarkının genelinde yavaş şekilde okurken bazı kısımlarda beat'e yetişebilmek için sözleri şarkının genelinde okuduğunuz hıza nazaran daha hızlı okumuşsunuz. Örneğin 1. dakika 30. saniye. "Flow" olayına biraz daha çalışmanız güzel sonuçlar getirecektir yani.
- Şarkıyı biraz düz okumuşsunuz gibi. Sesinizi beat'in gidişatına göre bazı kısımlarda hafif değiştirirseniz monotonluktan uzaklaşarak güzel bir sonuç çıkabilir ortaya.
Elimden geldiğince yapıcı eleştirilerde bulunmaya çalıştım. Kesinlikle üzülmenizi istemem. Çünkü gelişmenizi çok isterim. Umarım anlatabilmişimdir. 🙃

Aslında çok etkileyen bir mix yok kulaklık mikrofonu kullandığım için sesi böyle alıyor ilerleyen zamanlarda daha iyi bir mikrofona geçersem sorun çözülecek umarım.

Ses biraz garibime gitti, onun dışında gayet iyi. Garibe gitmemin sebebi de, mesela "nerede" sözünü "nerede" olarak diyorsun. Ben bunu "nedee" olarak duydum. Sesinde hafiften baskınlık gibi bir şey var. Biraz daha net, fazla oynama yapılmayan ses olsaydı daha güzel olabilirdi. Başarılar.

Telefona indireceğim hocam. Elinize dilinize sağlık. Fakat eleştiri olarak düşünmeni istemem ama 0:37 de sanırım 3 sesi üst üste koymuşsunuz. Öneri olarak onu 2'ye düşürebilirsiniz. Düşürmeseniz dahi baskın olmayan kaydın sesini kısarak 2 ses varmış gibi yapabilirisiniz. Elinize sağlık.

Estafurullah hocam her türlü eleştiriye açığım.

Açıkçası güzel olmuş fakat bu işi yapmaya devam edecekseniz önerim sesinizi çok kasmayın sesiniz eminim kasmadan çok daha iyidir.

Hocam çok sağ olun fakat kasmaktan kastınız ne tam olarak anlayamadım.

Önceki şarkılarınıza baktığımda (özellikle "melek" parçasına göre) güzel bir ilerleme kaydettiğinizi söyleyebilirim.
Tavsiyelerim:
- Mix & mastering üzerine biraz daha çalışırsanız daha güzel olur.
- Sesinizi Beat'e uyum sağlayacak şekilde yumuşatıp ses düzeyini ona göre ayarlarsanız daha iyi olacaktır.
- Şarkının genelinde yavaş şekilde okurken bazı kısımlarda Beat'e yetişebilmek için sözleri şarkının genelinde okuduğunuz hıza nazaran daha hızlı okumuşsunuz. Örneğin 1. dakika 30. saniye. "Flow" olayına biraz daha çalışmanız güzel sonuçlar getirecektir yani.
- Şarkıyı biraz düz okumuşsunuz gibi. Sesinizi Beat'in gidişatına göre bazı kısımlarda hafif değiştirirseniz monotonluktan uzaklaşarak güzel bir sonuç çıkabilir ortaya.
Elimden geldiğince yapıcı eleştirilerde bulunmaya çalıştım. Kesinlikle üzülmenizi istemem. Çünkü gelişmenizi çok isterim. Umarım anlatabilmişimdir. 🙃

Saçmalamayın lütfen üzülmekte ne cidden eleştirileriniz için çok sevindim ileride ki parçalarım için dediklerinize dikkat etmeye çalışacağım şarkımı dinleyip yorum yaptığınız için de ayrıyeten teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Sesinizi biraz değiştirmeye çalışmışsınız gibi çıkıyor bu dediğimi yanlış anlamayın sesiniz güzel. Onun dışında parça güzel olmuş ellerinize sağlık.

Estafurullah ne yanlış anlaması mixten veya mikrofondan kaynaklı olabilir kasten yaptığım bir şey yok.

Öncelikle herkese merhaba, yeni bir şarkı çıkarttım ve ilk şarkılarıma kıyasla gayet geliştiğime inanıyorum. Sizin de yorumlarınız benim için çok değerli. Şimdiden sağ olun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam şarkı genel olarak güzel fakat şöyle bir şey var bazı yerler dışında beat ile sözlerin okunum tarzı tutmuyor bunu biraz daha düzeltseniz daha iyi olabilir.

- Mix 4/10
- Mastering 2/10 (Merak etme ülkede bunu düzgün yapabilen insan sayısı bir elin parmaklarını geçmez)
- Flow 5/10
- Söz -/- (ilgi alanı dar bir yaş / durum).
- Beat standart rap.
- Ritm standart, arada geçişlerde Flow kaçıyor (söz düzenlemesi veya tekrarlayarak iyileştirirsin)
- Görsel istock diyerek ekrandan masama düştü, grafik "bizimla dağilsin" diyor.
- Bu kulaklar neler duydu, senin mikrofon gayet iyi hizmet etmiş sana.
- Bir değil, 4-5 şarkılık bir set hazırlayıp üstüne düşersen ilgi çekebilecek bir şey olur gibi geliyor.

Not:
Rap ideolojik olarak da sevdiğim bir tür değil.
Müzik ve ses konusunda titizimdir.

Geri
Yukarı